A pokračujeme

Tak to po tridsiatich rokoch pokračuje

Staňme sa platnými členmi spoločnej Európy

Výchovno – vzdelávací proces je postavený na štyroch hlavných pilieroch, ktoré zodpovedajú súčasným požiadavkám:

-  zvládnutie dvoch cudzích jazykov v rámci povinného vyučovania, tretieho cudzieho jazyka podľa záujmu v rámci nepovinného predmetu a kvalitné vzdelávanie vo všetkých oblastiach výchovno – vzdelávacieho procesu;

- sprístupnenie informačných a komunikačných technológií každému žiakovi, zamestnancovi, verejnosti;

- rozvíjanie pohybovej telesnej kultúry, emocionálnej inteligencie a estetického cítenia;

- zmysluplné využívanie voľného času žiakov v rámci otvorenej školy.

V 90 – tých rokoch bola škola zapojená do overovania výučby cudzích jazykov od 1. ročníka a od roku 1998 postupuje podľa osobitných učebných plánov na základe ktorých sa žiaci od 1. po 9. ročník povinne učia anglický jazyk, od tretieho ročníka pribúda druhý cudzí jazyk podľa výberu nemecký alebo ruský.

Tretí školský rok je škola zapojená do projektu IKT v škole a overuje povinné vyučovanie predmetu informatika v 1. – 9. ročníku. Každá trieda má povinne jednu hodinu informatiky týždenne. Projekt má veľmi kladný ohlas u žiakov a ich rodičov, má integrujúcu funkciu, preto je jednoznačne potrebné zaradiť ho do učebných plánov celoplošne.

Detský tanečný súbor Slniečko je pevným, trvalým a stálym tretím pilierom stratégie školy v súčasnosti, ale aj do budúcnosti.

Voľno časové aktivity žiakov zabezpečuje škola prostredníctvom ŠKD, nepovinných predmetov, záujmových útvarov plne rešpektujúcich požiadavky a záujmy žiakov, plniac projekty realizované školou. S najväčším záujmom sa stretol projekt Škola podporujúca zdravie – propagácia zdravého životného štýlu, Výchova a vzdelávanie k ľudským právam, Prázdninové školské dvory, Zelená škola, Otvorená škola – oblasť športu, Projekt európskeho sociálneho fondu /ESF/ pod názvom „ Zlepšovaním svojich vedomostí napredujeme ku kvalitnejšej spoločnosti“ s realizáciou od 1.III.2006 do 1.III. 2008 so zámerom pomôcť žiakom zo znevýhodneného prostredia k vzdelávaniu a zlepšiť podmienky pre žiakov na vyučovanie cudzích jazykov a informatiky.