Činnosť ŠKD Režim dňa a činnosti Prihlasovanie deti a poplatky Plán aktivít v školskom roku 2017/2018 Zaujímavosti z činnosti ŠKD 2018/2019 Zaujímavosti z činností detí v šk. r. 2017/2018 Plán aktivít v školskom roku 2016/2017 Realizované aktivity v šk. r. 2016/2017 Plán aktivít v školskom roku 2015/2016 Realizované aktivity v šk. r. 2014/2015 Aktivity v šk.r. 2015/2016 Aktivity 2019/2020 Aktivity v šk. roku 2022/2023

Aktivity 2019/2020

Čaro Vianoc

Onedlho tu máme Vianoce. Sviatky pokoja, lásky, vôní vianočných perníčkov, vianočného punču... Pre deti je to magický čas čakania na vytúžené prekvapenie. Aby sme si spríjemnili čas čakania na Vianoce, pripravili sme pre deti rôzne aktivity. Zdobili sme stromčeky, triedy, okná a vyrábali darčeky a pozdravy pre svojich najbližších.

Čas nám veľmi rýchlo ubehol a my sme sa ani nenazdali a sú pred nami vianočné prázdniny, na ktoré sa všetci veľmi tešíme.

Radosť z prvého snehu

Zima pomaly klope na dvere a ani sme sa nenazdali, pocítili sme na nose prvé vločky snehu. V prvý decembrový týždeň nás zima prekvapila bohatou nádielkou snehu. Deti sa už nemohli dočkať, kedy pôjdeme vonku. S radosťou stavali snehuliakov, snehové bunkre a vyskúšali si aj tradičných snehových anjelikov. Snehové radovánky trvali síce iba týždeň, ale deti si ich užívali každé poobedie.

Aktivity detí v 6. oddelení

športujeme           oslavujeme

tvoríme

Záložka do knihy spája školy

Tak ako po iné roky, aj tohto roku sa deti zo všetkých oddelení školského klubu zapojili do

10. ročníka česko-slovenského projektu : „Záložka do knihy spája školy“ s názvom  List za listom – baví ma čítať.

Deti, aj  pani vychovávateľky pri ich výrobe čítali rozprávky, alebo dobrodružné príbehy. Doplňujúcim programom výroby záložiek do knihy  boli besedy o prečítaných knihách, alebo rôzne čitateľské kvízy, návšteva školskej i mestskej knižnice. Deťom sa táto aktivita veľmi páčila a vyrábali záložky aj pre vlastnú potrebu a pre svojich kamarátov.

Výsledkom, boli nádherné záložky do knihy tvorené rôznymi technikami.

Tekvičkovo - jesenné tvorivé dielne

Medzi typické a neprehliadnuteľné jesenné plody určite patria tekvice rôznych tvarov, farieb a veľkosti. Naši predkovia poznali vyrezávané tekvice pod názvom svetlonos. Zdobili im príbytky a svietili.

Na tekviciach je skvelé to, že okrem vyrezávania sa s nimi dajú robiť aj iné úžasné veci. Nelkina mamka je kvetinárka a doma pestuje takéto tekvice, preto sme ju poprosili, aby nám nejakú doniesla. Na našu radosť nám prispela množstvom malých i veľkých tekvíc. Keďže sme chceli, aby nám tekvice na výstavke vydržali, čo najdlhšie, rozhodli sme sa pre zdobenie(farebný papier, korálky, špagát, slamky... ). Využili sme krásne jesenné počasie a aktivitu sme zrealizovali vonku, mohol sa zapojiť každý a vznikla z toho pekná celoklubová aktivita. Kreativite sa medze nekládli. Deti vytvorili rodinku: „ Tekvičkovo“  – ocko, mamka, dieťa.

Deti v iných oddeleniach vyrábali svietniky, sviečky z alobalu, papierové tekvičky a iné zaujímavé veci.

Šarkaniáda

Jeseň má veľa tvárí, vie byť rovnako krásna ako aj pochmúrna a neprívetivá. Vonku sa zvyčajne nedá tráviť toľko času, ako sme si zvykli v lete. Ale pri troške teplých slnečných lúčov nám  ponúka  množstvo zaujímavých podujatí a aktivít.

Medzi  tie najobľúbenejšie určite patrí  jesenný rituál púšťania šarkanov. Počkali sme si teda na vhodné počasie a zrealizovali sme „Šarkaniádu“. Najväčšiu radosť mali naši najmenší. Keďže púšťanie šarkanov nie je taká jednoduchá vec, ako sa na pohľad zdá,  pomáhali starší kamaráti, ktorí sú v tejto činnosti zručnejší. Spoločnými silami to dokázali a všetci mali radosť z krásnych farebných šarkanov vznášajúcich sa na oblohe. Všetci zúčastnení boli odmenení sladkosťami.

Deti si spestrili výstavku v triede aj vlastnoručne vyrobenými šarkanmi.

Priateľstvo medzi oddeleniami

Keďže trieda prvákov z prvého oddelenia susedí s triedami štvrtákov, deti sa navzájom skamarátili a vytvorilo sa medzi nimi  priateľstvo. Navzájom sa rešpektujú a pomáhajú si. So súhlasom pani vychovávateliek staršie deti navštevujú našich malých  prvákov a spoločne tvoria hlavne  počas esteticko - výchovnej a pracovno – technickej činnosti. Staršie deti prinášajú rôzne námety. Oosvedčilo sa skladanie papiera – origami. Mladšie deti so záujmom pracujú pod vedením starších kamarátov, ktorí im ochotne vo všetkom poradia a pomôžu. Spolu už takto vyrobili : záložky do knihy, peňaženky, halloweenské mačičky a tekvičky na paličke, kvetinky,  motýle, psíkov a iné zaujímavé veci.

Po napísaní domácich úloh sa opäť spoločne hrajú hry: „Sultán, Kukučky, Živé pexeso, vybíjanú v kruhu, alebo Záchranku“.