Činnosť ŠKD Režim dňa a činnosti Prihlasovanie deti a poplatky Plán aktivít v školskom roku 2017/2018 Zaujímavosti z činnosti ŠKD 2018/2019 Zaujímavosti z činností detí v šk. r. 2017/2018 Plán aktivít v školskom roku 2016/2017 Realizované aktivity v šk. r. 2016/2017 Plán aktivít v školskom roku 2015/2016 Realizované aktivity v šk. r. 2014/2015 Aktivity v šk.r. 2015/2016 Aktivity 2019/2020 Aktivity v šk. roku 2022/2023

Realizované aktivity v šk. r. 2014/2015

Moja mama

Moja mama je najlepšia, tak tvrdí každé dieťa, ktoré miluje svoju mamu. Všetky mamy sa usmievajú  - kresbičky sú nádherné.

moja_mama.pptx

Apríl - Mesiac lesov, Deň Zeme

Príroda neoddeliteľná súčasť nášho života? Chrániš? Staráš sa o ňu? Čo sa ti v nej páči? Čo máš rád? Má les pre mňa význam? Odpovede nájdete v prezentácii April_-_Mesiac_lesov.pptx

Marec - Mesiac knihy

Dievčatá z 2. oddelenia Dominika, Veronika a Tamarka sú veľmi kreatívne. Rady si vymýšľajú  a tvoria poučné rozprávky. Pri tejto príležitosti si pripravili rozprávku s názvom Čo radšej - tablet, či knihu? Samé si ju zdramatizovali a zahrali deťom v 1. 2. a 3. oddelení. Rozprávka mala úspech, všetci si na záver zaspievali a zatancovali.

rozpravka.docx

MDŽ

Kytičky krásnych papierových kvetov vykúzlili naši najmenší, aby potešili  mamičky.

Snežienky

Dni sa predlžujú roztopili sa aj posledné zvyšky snehu ... nezadržateľne nastupuje jar. Začínajú kvitnúť prvé jarné kvietky. Zakvitli aj na oknách našich oddelení školského klubu. pri kreslení snehobielych snežienok deti využili rôzne výtvarné techniky. Príďte si pozrieť galériu týchto krehkých poslov jari do 5. oddelenia.

Svätý Valentín

prišiel aj do školského klubu a zaplnil všetky jeho oddelenia  srdiečkami. Deti kreslili strihali, nalepovali, ale aj písali rôzne valentínky určené pre svojich kamarátov, kamarátky, ale aj tajným láskam, učiteľkám, mamkám alebo pre človeka, ktorý im je veľmi vzácny. Jednotlivé pozdravy rozniesli valentínski poštári. Najmenších potešili  srdiečkové lízanky od pani riaditeľky.

Prezentacia_Valentin_(1).ppt

Karneval

6. februára 2015 v školskom klube v prvom a druhom oddelení si  deti pripravili rôzne masky. Boli veľmi pekné a originálne. Krásne princezné, čarodejnice, indiáni, lúpežníci, zvieratká a rôzne rozprávkové bytosti odmenila porota cenami. Na karnevale sa masky nielen predvádzali, ale aj súťažili a hrali sa. Staršie spolužiačky peer aktivistky deťom pripravili diskotéku. Pri zábave nechýbali ani dobroty, ktoré priniesli mamičky. Odmenou pre všetkých bola  radosť a úsmevy detí z obyčajno-neobyčajného fašiangového dňa v školskom klube.

Malí stavbári

Dlhé zimné a sychravé dni si najmladšie deti  počas odpočinkovej činnosti v klube spestrujú rôznymi hrami. Jednou z najzaujímavejších pre chlapcov je stavanie stavieb z drevených kociek. Najkrajšie stavby vyhodnotila porota starších detí z druhého oddelenia: hotel Mousson a obchodné centrum Zemplín. Spontánny potlesk malých obdivovateľov bol pre stavbárov skvelou odmenou.

Snehové radosti

Konečne nám trochu nasnežilo, preto sme sa rozhodli to hneď využiť. Vyhlásili sme  súťaž o Naj. snehuliaka a preteky v spúšťaní zo svahu.  Sneh sa rýchlo topí  a sánkovačke sa veľmi nedarí, ale snehuliaci sa nám podarili. Posúďte sami.

Šarkaniádové týždne

Je tu október- čas šarkanov! Každé pekné popoludnie „lietame“  so šarkanmi. Deti si nosia  kúpené šarkany, alebo si vyrábajú svoje vlastné v školskom klube. Štvrtáci a piataci sa venujú výrobe technicky náročného šarkana s názvom TETRAHEDRAL. Neverili by ste, ale skutočne lietal! Pán A. G. Bell ho nevymyslel len tak pre nič- za nič. J

Autori najtvorivejších šarkanov, vytrvalí bežci, rozmotávači šnúr a asistenti boli ocenení diplomami a cenami. Náš areál školy je ako stvorený na púšťanie šarkanov. Využijeme ho v tomto jesennom čase naplno!

Záložka do knihy spája školy

Opäť sme sa zapojili do akcie, ktorá podporuje vzťahy medzi mestami a školami. Vyrobili sme 100 záložiek s tematikou Moja najobľúbenejšia kniha. Deti kreslili, vystrihovali, nalepovali, zdobili. Každé oddelenie vymyslelo inú výtvarnú techniku podľa veku a zručností detí. Už sa tešíme na záložky, ktoré dostaneme z inej školy!

Deň bez áut

Deti školského klubu sa v piatok 19. 9. zúčastnili akcie Chránime prírodu.  Kresbami na chodník  vyjadrili svoj vzťah k prírode a detskými očami zobrazili jej krásy. Stvárnili aj negatívny vplyv človeka na prírodu. Akcia bola motiváciou pre deti a ich rodičov podporiť myšlienku ochrany klímy a životného prostredia.