Školská knižnica

Medzinárodný deň školských knižníc – 23. 10. 2023

Dňa 23. 10. 2023 sme v našej škole oslávili Medzinárodný deň školských knižníc. Tohtoročnou témou bola: „Školská knižnica vám dáva priestor, aby ste boli výnimoční.“ My sme túto tému uchopili po svojom a tento rok sme hľadali poklad kráľa Mateja.

Žiaci na prvom stupni hľadali poklad. Ten sa nachádzal na mieste poznania dobra a zla a bol uzamknutý hádankou. Až vylúštené zašifrované správy ich priviedli k indíciám, ktoré im pomohli uhádnuť túto hádanku, a tak sa dostať k pokladu.. S hrdosťou môžeme povedať, že poklad sa našiel. Kráľovi Matejovi záležalo tiež na vzdelanosti jeho krajiny, podporoval vzdelanosť a sám pozýval rôznych zahraničných umelcov a učencov do svojej krajiny.

Naši žiaci na druhom stupni sa snažili rovnako prispieť k rozvoju vzdelanosti ako kráľ Matej a  vytvárali vlastné zbierky,  zhromažďovali učebný materiál,  tvorili si vlastnú studnicu pokladov.

Veríme, že tento deň si naši žiaci naplno užili.