Navigácia

    Správa za školský rok

    Správa

    o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2017/2018

    Podľa vyhlášky Ministerstva Školstva SR 9/2006 Z.z.

    § 2. ods. 1 a

    Základné identifikačné údaje

    Názov školyZákladná škola Teodora Jozefa Moussona
    Adresa školyT.J. Moussona 4, 071 01 Michalovce
    Telefón+421 0566441347
    E-mailskola1@1zsmi.sk
    WWW stránkawww.zsmoumi.edupage.org
    ZriaďovateľMesto Michalovce - Mestský úrad Michalovce

    Vedúci zamestnanci školy

     Priezvisko, menoTelefónSluž. mobile-mail
    RiaditeľMgr. Valéria Kocúrová0903264511  
    ZRŠMgr. Jana Gombitová0905710862  
    ZRŠPaedDr. Ernestína Nemjová0948534555  

    Rada školy

     Titl., priezvisko, menoKontakt
    predsedaPaedDr. Jana Kadiláková0907 022 963
    pedagogickí zamestnanciMgr. Jana Sýkorová0903 747 948
       
       
    ostatní zamestnanciAnna Ondo-Eštoková0917 984 199
       
    zástupcovia rodičovRoman Marek0903 632 821
     JuDr. Timea Sotáková0908 991 373
     MuDr. Liana Puzderová0915 863 401
     Ing. Miloš Hlohin0915 762 447
    zástupca zriaďovateľaMgr. Júlia Pregová0902 110 866
     Ing. Jozef Bobík0911 968 268
     Ing. Vladimír Braník0903 622 844
     RNDr. Lýdia Sidivárová0904 338 258

    Poradné orgány školy

    Názov MZ a PKVedúci
    MZ 1.- 4. ročníkMgr. Eva Puchírová
    MZ ŠKDMgr. Ivana Porvazníková
    PK MAT - FYZMgr. Jana Sýkorová
    PK BIO - CHE - THDMgr. Renáta Perunková
    PK ANJMgr. Anna Demská
    PK SJLMgr. Emília Berešová
    PK VYV - HUV- TSV - VUMMgr. Eva Skybová
    PK GEG - DEJ - OBN - ETV/NBVMgr. Daniela Rudášová
    PK RUJ/NEJPhDr. Anna Kaputová
    PK INV/ INFMgr. Daniela Drotárová
    PK TU 1. stupeňMgr. Jana Kobová
    PK TU 2. stupeňMgr. Jana Sýkorová

    § 2. ods. 1 b

    Údaje o počte žiakov

    Počet žiakov školy: 520

    Počet tried: 22

    Podrobnejšie informácie:

    Ročník:1.2.3.4.5.6.7.8.9.Spolu
    počet tried43322222222
    počet žiakov877470435952443853520
    z toho ŠVVP  3131 2 10
    z toho v ŠKD816059213    224

    § 2. ods. 1 c

    Zapísaní žiaci ZŠ

    Počet zapísaných prvákov k 30.6.2017: súčet / počet dievčat

    Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2017: súčet / počet dievčat

    Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat

    Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2018

     Nižší ročník5.roč.6.roč.7.roč.8.roč.9.roč.Spolu
    Počet žiakov2745952443853 

    § 2. ods. 1 d

    Úspešnosť žiakov na prijímacích skúškach na SŠ

     Gym 8.ročGym 4.ročSOŠSpolu
    prihlásení2242450
    prijatí2242450
    % úspešnosti100100100 

    § 2. ods. 1 e

    Klasifikácia tried

    TriedaANJBIOCSJCSPDEJENVETVFLBFYZGEGHdHHUVCHEIFV
    I.A1,09     1     1,09  
    I.B1,14     1     1  
    I.C1     1     1  
    I.D1     1     1  
    II.A1     1     1  
    II.B1,12     1     1  
    II.C1,27     1     1,14  
    III.A1,08     1     1  
    III.B1,16     1     1,14  
    III.C1,43     1     1,14  
    IV.A1,43     1     1,05  
    IV.B1,56     1     1  
    V.A1,861,46  1,32111 1,54  1  
    V.B1,681,36  1,391,3311 1,46  1  
    VI.A1,581,55  1,75 111,81,75  1  
    VI.B1,571,29  1,43 111,51,54  1  
    VII.A1,951,68  1,84 111,682,16  11,63 
    VII.B1,671,38  1,62 111,571,67  11,43 
    VIII.A1,41,19  1,19 111,061,19   1,13 
    VIII.B1,261,42  1,65 111,791,47   1,63 
    IX.A1,541,63  1,63   1,791,33   1,58 
    IX.B1,731,69  1,67   1,691,42   1,65 

    TriedaINFKAJKNJKRJMATNBVNEJNJNNJZOBNOBVPECPPBPVCPRI
    I.A    1,181,06         
    I.B    1,271         
    I.C    11         
    I.D    1,121         
    II.A1   1,11         
    II.B1,08   1,121         
    II.C1,09   1,361,11         
    III.A1   1,0411      1 
    III.B1,1   1,3311      1,1 
    III.C1,14   1,591,061,18      1,09 
    IV.A1,14   1,5211      1,05 
    IV.B1   1,561,081,5      1 
    V.A1   1,751,131,43        
    V.B1   1,5411,36        
    VI.A1,05   1,91,081,56  1,05     
    VI.B1,04   1,641,121,57  1,04     
    VII.A1   2,261,072,33  1     
    VII.B1   1,7611,27  1     
    VIII.A1   1,3111,75  1   1 
    VIII.B1   21,061,43  1,05     
    IX.A1   2,38 1,77  1,04     
    IX.B1,04   2,31 1,67  1     

    TriedaPDAPVORGVRUJSJLSPRSEESRLTEHTHDTSVTEVTHFUČTVUC
    I.A 1,09  1,181    1,05    
    I.B 1,09  1,271    1    
    I.C 1  11    1    
    I.D 1  1,121    1    
    II.A 1  1,091    1    
    II.B 1,08  1,321    1    
    II.C 1,14  1,731    1,14    
    III.A1  11,261    1   1
    III.B1,24  11,521    1,1    
    III.C1,55  11,641    1,09    
    IV.A1,33  11,51,05    1,05    
    IV.B1,44  11,721    1    
    V.A   1,271,611   11    
    V.B   1,091,681   11    
    VI.A   1,51,851   11    
    VI.B   1,141,681   1,041    
    VII.A   1,882,261   11    
    VII.B   1,61,571   11    
    VIII.A   11,251    1    
    VIII.B   1,421,71    1    
    IX.A   1,362,211,04   11    
    IX.B   1,452,191,15   11,04    

    TriedaVLAVCZVUMVYVZAJZEM
    I.A   1,09  
    I.B   1  
    I.C   1  
    I.D   1  
    II.A   1  
    II.B   1  
    II.C   1,09  
    III.A1,041 1  
    III.B1,242 1,05  
    III.C1,361,33 1,05  
    IV.A1,271,251,051,05  
    IV.B1,44111  
    V.A   1  
    V.B   1  
    VI.A   1,05  
    VI.B   1,04  
    VII.A   1  
    VII.B   1  
    VIII.A  1   
    VIII.B  1   
    IX.A  1,04   
    IX.B  1,04   

    Prospech žiakov

    TriedaPočetProspeliNeprospeliNeklasifikovaní
    I.A222110
    I.B232210
    I.C252500
    I.D171700
    II.A262600
    II.B252500
    II.C232300
    III.A272700
    III.B212100
    III.C222200
    IV.A222200
    IV.B212100
    V.A292900
    V.B303000
    VI.A222200
    VI.B303000
    VII.A221900
    VII.B222101
    VIII.A171700
    VIII.B212100
    IX.A252500
    IX.B282800

    Dochádzka žiakov

    TriedaPočetZamešk. hod.Zam. na žiakaOspravedlnenéOspr. na žiakaNeospravedlnenéNeosp. na žiaka
    I.A22201291,45199890,82140,64
    I.B23161973,59161973,5900,00
    I.C25123849,52123849,5200,00
    I.D17103360,76102860,4750,29
    II.A2695347,6595347,6500,00
    II.B25149159,64149159,6400,00
    II.C23170277,36167676,18261,18
    III.A27131248,59131248,5900,00
    III.B21200395,38200395,3800,00
    III.C222219100,862209100,41100,45
    IV.A22156974,71156974,7100,00
    IV.B21173796,50173796,5000,00
    V.A29176062,86176062,8600,00
    V.B30209674,86209674,8600,00
    VI.A222189109,452172108,60170,85
    VI.B30258092,14256391,54170,61
    VII.A222197115,632197115,6300,00
    VII.B222325110,712325110,7100,00
    VIII.A17155397,06155397,0600,00
    VIII.B212381125,322381125,3200,00
    IX.A254328180,334288178,67401,67
    IX.B284306165,623962152,3834413,23

    Výsledky externých meraní

    NázovPočet žiakovÚspešnosť v %
    Monitor SJL2566,9%
    Monitor MAT2568,8%

    § 2. ods. 1 f

    Odbory a učebné plány

    Učebný variant1.2.3.4.5.6.7.8.9.Spolu
    Počet tried v ročníku43322222222
    šport.prípava    1111 4
    Cudzie jazyky 1.-9. AJ43322222222
    Cudzie jazyky 3.-9. NJ/RJ  322222215

    Štruktúra tried

     Počet triedPočet žiakovPočet individ. integrovaných
    Prvého ročníka487 
    Bežných tried1843310
    Spolu2252010

    § 2. ods. 1 g

    Zamestnanci

    Pracovný pomerPočet pedag. zam.Počet nepedag. zam.Počet úväzkov pedag. prac.Počet úväzkov nepedag. prac.
    TPP381631,115,4
    asistent učiteľa2 1,5 
    Znížený úväzok1063,15,4
    ZPS1 0,478 

    Kvalifikovanosť pedagogických pracovníkov

    početnekvalifikovanýchkvalifikovanýchspolu
    učiteľov 3838
    vychovávateľov 88
    asistentov učiteľa 22

    Predmety vyučované nekvalifikovane

    Nekvalifikovane vyučované učebné predmety:

    v ročníkoch 1.- 4. - 2 triedy v predmete Informatika - 2 hodiny

    v ročníkoch 5.- 9. - technická výchova - 6 hodín, výtvarná výchova - 6 hodín.

    § 2. ods. 1 h

    Vzdelávanie zamestnancov

    Ďalšie vzdelávaniePočet absolventov
    inovačné vzdelávanie10
    funkčné 1
    aktualizačné11
    adaptačné3

    § 2. ods. 1 i

    Prehľad výsledkov súťaží a olympiád

    Športové súťaže jednotlivcov:

    mestská úroveň (1. až 3. miesto) :

    Nina Kováčová o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-hod loptičkou 1.miesto

    Ema Grigeľová o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-hod loptičkou 2.miesto

    Timur Kracina o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-hod loptičkou 2.miesto

    Nina Kováčová o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-beh na 300 metrov 3.miesto

    Ema Grigeľová o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-beh na 300 metrov 1.miesto

    Nina Kováčová o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-beh na 30 metrov 2.miesto

    Ema Grigeľová o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-beh na 30 metrov 1.miesto

    Tereza Miková o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-beh na 30 metrov 3.miesto

    Lukáš Tomáš o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-beh na 30 metrov 2.miesto

    Ema Grigeľová o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-skok z miesta 1.miesto

    Samuel Svobodník o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-skok z miesta 2.miesto

    Nela Kucáková o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-skok z miesta 2.miesto

    Nela Kucáková o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-šplh 2.miesto

    Michal Eštok o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-šplh 3.miesto

    Nela Kucáková o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-beh na 50 metrov 1.miesto

    Michal Eštok o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-beh na 50 metrov 2.miesto

    Nela Kucáková o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-beh na 300 metrov 1.miesto

    Michal Eštok o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-beh na 300 metrov 2.miesto

    Nela Kucáková o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-hod loptičkou 1.miesto

    Michal Eštok o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-hod loptičkou 3.miesto

    Stela Halušková o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-hod loptičkou 2.miesto

    Nikola Hreňová o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-beh na 50 metrov 1.miesto

    Klaudia Maskaľová o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-beh na 50 metrov 3.miesto

    Dušan Kostovčík o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-beh na 50 metrov 1.miesto

    Alexander Ihnát o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-beh na 50 metrov 2.miesto

    Nikola Hreňová o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-beh na 300 metrov 2.miesto

    Lukáš Vinc o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-beh na 300 metrov 2.miesto

    Nikola Hreňová o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-skok z miesta 3.miesto

    Dušan Kostovčík o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-skok z miesta 1.miesto

    Ema Grigeľová o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-najlepší jednotlivec 1.miesto

    Nina Kováčová o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-najlepší jednotlivec 2.miesto

    Nela Kucáková o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-najlepší jednotlivec 1.miesto

    Nikola Hreňová o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-najlepší jednotlivec 2.miesto

    Michal Eštok o PPM viacboj všestrannosti žiakov 1.-3.ročníka ZŠ-najlepší jednotlivec 3.miesto

    Lukáš Mižák MŠO - beh 1000m -5.-6.ročník 3.miesto

    Nela Kucáková MŠO - beh 50m-3.-4.ročník 1.miesto

    Nela Kucáková MŠO - 300 metrov- 3.-4.ročník 2.miesto

    Jakub Jozef Hrubý o PPM in line korčuľovanie - ml. žiak 1.miesto

    Dávid Gabriel Hájnik o PPM in line korčuľovanie- str. žiak 1.miesto

    Matej Vinc o PPM plávanie-25m prsia 2.miesto

    Matej Vinc o PPM plávanie-25 m v.s 2.miesto

    Jakub Jozef Hrubý o PPM plávanie-50m v.s 2.miesto

    Jakub Kolesár o PPM plávanie-25m znak 1.miesto

    Aurélia Šimková o PPM plávanie-50m znak 2.miesto

    Júlia Mertensová o PPM plávanie-50m znak 1.miesto

    Júlia Mertensová o PPM plávanie-50m prsia 2.miesto

    - okresná úroveň (1. až 3. miesto)

    Maroš Sokirka Atletika - 60m 1.miesto

    - krajská úroveň (1. až 3. miesto)

    Lukáš Mižák Jump fest - atletický dvojboj 6.ročník 1.miesto

    Richard Suško Jump fest - atletický dvojboj 5.ročník 1.miesto

    Kiara Červenáková Jump fest - atletický dvojboj 4.ročník 2.miesto

    Nikola Hreňová Jump fest - atletický dvojboj 3.ročník 3.miesto

    Michal Eštok Jump fest - atletický dvojboj 4.ročník 1.miesto

    Nela Kucáková Jump fest - atletický dvojboj 2.ročník 1.miesto

    Nela Kucáková Čokotretra - atletická súťaž 1.miesto

    Kiara Červenáková Čokotretra - atletická súťaž 3.miesto

    Žofia Žofčáková Čokotretra - atletická súťaž Divoká karta /4.miesto/

    Michal Eštok Čokotretra - atletická súťaž Divoká karta /4.miesto/

    - celoslovenská úroveň (1. až 3. miesto)

    Nella Kucáková Čokotretra - Atletika 1.miesto

    - medzinárodná úroveň (1. až 20. miesto)

    Nella Kucáková Čokotretra - Atletika 2.miesto

    Vedomostné súťaže jednotlivcov

    - mestská úroveň (1. až 3. miesto) :

    Boris Andrišov Goetheho dni - súťaž v NEJ -recitácia II.kat. 1.miesto

    Richard Suško Goetheho dni - súťaž v NEJ -recitácia II.kat. 2.miesto

    Veronika Krasenská Goetheho dni - súťaž v NEJ -recitácia II.kat. 3.miesto

    Dominika Pehaničová Goetheho dni - súťaž v NEJ -recitácia II.kat. 3.miesto

    Katarína Chromá Goetheho dni - súťaž v NEJ -recitácia III.kat. 2.miesto

    Lára Puzderová Goetheho dni - súťaž v NEJ -recitácia III.kat. 3.miesto

    Ema Kromková Goetheho dni - súťaž v NEJ -recitácia I.kat. 1.miesto

    Michal Parikrupa Goetheho dni - súťaž v NEJ -recitácia I.kat. 2.miesto

    Ella Braníková Goetheho dni - súťaž v NEJ -recitácia I.kat. 3.miesto

    Tamara Plicová Goetheho dni - súťaž v NEJ -recitácia I.kat. 3.miesto

    Ivana Gombitová Goetheho dni - súťaž v NEJ -vlastná tvorba II.kat. 1.miesto

    Lára Puzderová Goetheho dni - súťaž v NEJ -vlastná tvorba II.kat. 2.miesto

    Michal Tarbaj Goetheho dni - súťaž v NEJ -vlastná tvorba III.kat.1.miesto

    Alexandra Gombitová Goetheho dni - súťaž v NEJ -vlastná tvorba III.kat. 2.miesto

    Ivana Gombitová Goetheho dni - súťaž v NEJ -vlastná tvorba III.kat. 2.miesto

    Boris Pristáš Malá olympiáda ANJ 1.-2.ročník 1.miesto

    Ján Kmec Malá olympiáda ANJ 3.-4.ročník 1.miesto

    Sofia Fedorišinová Shakespeare day - súťaž v anglickom jazyku - recitácia III.kat. 1.miesto

    Viktória Libovičová Shakespeare day - súťaž v anglickom jazyku - recitácia II.kat. 1.miesto

    Zdenka Janičkovičová Shakespeare day - súťaž v anglickom jazyku - recitácia II.kat. 2.miesto

    Lukáš Mižák Shakespeare day - súťaž v anglickom jazyku - vlastná tvorba II.kat. 1.miesto

    Katarína Chromá Shakespeare day - súťaž v anglickom jazyku - vlastná tvorba II.kat. 1.miesto

    Sofia Bilecová Shakespeare day - súťaž v anglickom jazyku - vlastná tvorba II.kat. 2.miesto

    Vanesa Zacharová Shakespeare day - súťaž v anglickom jazyku - vlastná tvorba III.kat. 1.miesto

    Ema Hamašová Shakespeare day - súťaž v anglickom jazyku - vlastná tvorba III.kat. 3.miesto

    Boris Andrišov Zvonického literárne dni II.kat,-próza 1.miesto

    Katarína Timková Zvonického literárne dni II.kat. poézia 2.miesto

    Soňa Semjanová Zvonického literárne dni II.kat. poézia 3.miesto

    Katarína Hlavatá Zvonického literárne dni III.kat. poézia 1.miesto

    Zdena Janičkovičová Zemplínske pero - vlastná tvorba- poézia 3.miesto

    Ján Kmec Svet zdravia - výtvarná súťaž Cena poroty za kreativitu

    Alexandra Puchľáková Michalovce očami mladých výtvarníkov Strieborné pásmo

    Lukáš Čornej Michalovce očami mladých výtvarníkov Bronzové pásmo

    Tamara Čverčková Michalovce očami mladých výtvarníkov Strieborné pásmo

    Ema Chocholáčková Michalovce očami mladých výtvarníkov Zlaté pásmo

    - okresná úroveň (1. až 3. miesto) :

    Michaela Kovaľová Slávik Slovenska 2.miesto

    Katarína Timková Zemplínske zvončeky - biblická súťaž 2.miesto

    Peter Ondrík Hviezdoslavov Kubín III.kategória -poézia/ 7.8.9.ročník/ 2.miesto

    Boris Andrišov Hviezdoslavov Kubín - II.kategória - poézia/ 5.-6.ročník/ 1.miesto

    Katarína Hlavatá Hviezdoslavov Kubín III.kategória -próza/ 7.8.9.ročník/ 3.miesto

    Damién Soták Hviezdoslavov Kubín - II.kategória - próza/ 5.-6.ročník Diplom za originalitu a výber literárnej ukážky

    Ema Timočková Puškinov pamätník - poézia 1.miesto

    Peter Ondrík Puškinov pamätník - próza 1.miesto

    Peter Ondrík Šalianský Maťko - III. kategória 1.miesto

    Veronika Krasenská Šalianský Maťko - II. kategória 2.miesto

    Ondrej Dančišin Šalianský Maťko - I. kategória 3.miesto

    Kristína Čižmárová Olympiáda v ANJ - 1B /8.9.ročník/ 1.miesto

    Katarína Chromá Olympiáda v ANJ - 1A / 5.6.7.ročník/ 1.miesto

    Peter Ondrík Olympiáda BIO Kategória D7.roč. Teoretická časť 2.miesto

    Ivana Gombitová Olympiáda BIO - Kategória D 7.roč.Teoretická časť 3.miesto

    Nina Semjanová Kategória C 8.-9.roč.Teoretická časť 3.miesto

    Sára Šoltesová Kategória C 8.-9.roč.Projektová časť 1.miesto

    Boris Andrišov Dejepisná Olympiáda - 6.ročník 2.miesto

    Lukáš Mižák Dejepisná Olympiáda - 6.ročník 2.miesto

    Kristína Dziaková Dejepisná Olympiáda - 8.ročník 1.miesto

    Katarína Chromá Dejepisná Olympiáda - 7.ročník 2.miesto

    Tamara Timočková Fyzikálna olympiáda 1.miesto

    Lukáš Mižák Matematická olympiáda - 6.ročník 1.miesto

    Soňa Semjanová Matematická olympiáda - 5.ročník 3.miesto

    Katarína Chromá Matematická olympiáda - 7.ročník 2.miesto

    Tamara Timočková Matematická olympiáda - 9.ročník 2.miesto

    Michal Tarbaj Olympiáda v NEJ - B1 - 8.-9.ročník 1.miesto

    Tamara Timočková Olympiáda GEG 9.ročník 1.miesto

    Jakub Vinc Olympiáda v TCHV - B 1.miesto

    Matúš Polák Olympiáda v TCHV- B 3.miesto

    Katarína Chromá Archimediáda - 7.roč. 3.miesto

    Peter Ondrík Archimediáda - 7.roč. 2.miesto

    Peter Ondrík Pytagoriáda- 7.ročník 1.miesto

    Ema Hamašová Pytagoriáda- 8.ročník 2.miesto

    - krajská úroveň (1. až 6. miesto) :

    Mária Sarah Filipová Štúrov Zvolen 2.miesto

    Tímea Sotáková Štúrov Zvolen 3.miesto

    Tamara Timočková Fyzikálna olympiáda 6.miesto

    Nela Majorová Jazykový kvet - I.kategória RUJ/ 1.-4.ročník - próza/Recitácia -prevzatá tvorba 1.miesto

    Kristína Schumerová Jazykový kvet- II.kategória RUJ / 5.-9.ročník - poézia/ Recitácia - prevzatá tvorba 1.miesto

    Darija Medvegyeva Jazykový kvet - I.kategória RUJ / 1.-4.ročník - ruské prostredie/Recitácia -prevzatá tvorba 1.miesto

    Saskia Kolesárová Jazykový kvet - II.kategória RUJ/ 5.-9.ročník - ruské prostredie/Recitácia -prevzatá tvorba 1.miesto

    Andrij Rjabokon Jazykový kvet - II.kategória RUJ/ 5.-9.ročník - ruské prostredie/Recitácia -prevzatá tvorba 2.miesto

    Boris Andrišov Jazykový kvet- II.kategória NEJ / 5.-9.ročník -/Recitácia - prevzatá tvorba 1.miesto

    Richard Suško Jazykový kvet- II.kategória / 5.-9.ročník - Recitácia -prevzatá tvorba 2.miesto

    Ema Kromková Jazykový kvet- I.kategória / 1.-4.ročník - Recitácia -prevzatá tvorba 2.miesto

    Sarah Sojová Ruské slovo - I.kategória RUJ / 1.-4.ročník - sólo spev/2.miesto

    Samuel Uhrín Ruské slovo - I.kategória / 1.-4.ročník - poézia/ 1.miesto

    Nela Majorová Ruské slovo - I.kategória / 1.-4.ročník - poézia/ 2.miesto

    Zuzana Tongeľová Ruské slovo - II.kategória / 5.-7.ročník - próza/ 3.miesto

    Soňa Semjanová Ruské slovo - II.kategória / 5.-7.ročník - próza/ 3.miesto

    Peter Ondrík Ruské slovo - II.kategória / 5.-7.ročník - poézia/ 1.miesto

    Richard Čornej Ruské slovo - II.kategória / 5.-7.ročník - poézia/ 3.miesto

    Daria Medvegyeva Ruské slovo -.kategória / 1.-4.ročník - ruské prostredie/1.miesto

    Katarína Hlavatá Ruské slovo - II.kategória / 8.-9.ročník - próza/ 1.miesto

    Ema Timočková Ruské slovo - II.kategória / 8.-9.ročník - próza/ 3.miesto

    Saskia Kolesárová Ruské slovo - II.kategória 5.-7.ročník/recitácia - Ruské prostredie 1.miesto

    Timea Mihalčová Ruské slovo - II.kategória RUJ/ 5.-7.ročník - sólo spev/ 3.miesto

    Kristína Schumerová Ruské slovo - III.kategória / 8.-9.ročník - poézia/ 1.miesto

    Anastasiya Kcharetskaya Ruské slovo -III. kategória / 8.-9.ročník - ruské prostredie - recitácia/ 1.miesto

    Andrii Rjabokon Ruské slovo -III. kategória / 8.-9.ročník - ruské prostredie - recitácia/ 2.miesto

    Kristína Čižmárová Olympiáda v ANJ 3.miesto

    Katarína Chromá Olympiáda v ANJ 5.miesto

    Sára Šoltesová Biologická olympiáda Kategória C - 8.-9.roč. Projektová časť 3.miesto

    Kristína Dziaková Dejepisná Olympiáda - kategória 8.ročník 3.miesto

    Katarína Chromá Dejepisná Olympiáda - kategória 7.ročník 5.miesto

    Tamara Timočková Olympiáda v RUJ v A2 1.miesto

    Anastasya Kharetskaya Olympiáda v RUJ v A3 1.miesto

    Tamara Timočková IQ olympiáda 3.miesto

    Peter Ondrík Dobšinského Košice - II.kategória - recitácia 2.miesto

    Soňa Semjanová Dobšinského Košice - II.kategória - recitácia Cena poroty

    Boris Andrišov Hviezdoslavov Kubín - II.kategória - poézia /5.- 6.ročník/ Strieborné pásmo

    Peter Ondrík Šalianský Maťko - III. kategória 4.miesto

    - celoštátna úroveň (1. až 15. miesto) :

    Boris Andrišov Jazykový kvet- II.kategória NEJ / 5.-9.ročník -/Recitácia - prevzatá tvorba 4.miesto

    Darija Medvegyeva Jazykový kvet - I.kategória RUJ / 1.-4.ročník - ruské prostredie/ Recitácia -prevzatá tvorba 1.miesto

    Saskia Kolesárová Jazykový kvet - II.kategória RUJ/ 5.-9.ročník - ruské prostredie/Recitácia -prevzatá tvorba 2.miesto

    Nela Majorová Jazykový kvet - I.kategória RUJ / 1.-4.ročník - próza/Recitácia -prevzatá tvorba 1.miesto

    Kristína Schumerová Jazykový kvet- II.kategória RUJ/ 5.-9.ročník - poézia/Recitácia - prevzatá tvorba4.miesto

    Peter Ondrík Puškinov pamätník -5.-9.ročník - poézia 2.miesto

    Ema Timočková Puškinov pamätník -5.-9.ročník - próza Semifinálová účasť

    Daria Medvegyeva Ruské slovo -.kategória / 1.-4.ročník - ruské prostredie/ 2.miesto

    Peter Ondrík Ruské slovo - II.kategória / 5.-7.ročník - poézia/ 3.miesto

    Kristína Schumerová Ruské slovo - III.kategória / 8.-9.ročník - poézia/ 1.miesto

    Ema Timočková Ruský film - výtvarná súťaž 3.miesto

    Marína Mirdalová Ruský film - výtvarná súťaž Čestné uznanie

    Samuel Uhrín Ruské slovo - I.kategória / 1.-4.ročník - poézia/ 1.miesto

    Katarína Hlavatá Ruské slovo - II.kategória / 8.-9.ročník - próza/ 3.miesto

    Anastasiya Kcharetskaya Ruské slovo -III. kategória / 8.-9.ročník - ruské prostredie - recitácia/ 1.miesto

    Samuel Husár Voda pre život - celoslovenská literárna súťaž pod záštitou MŠSR- vlastná tvorba 3.miesto

    Matilda Anna Fedorišínová Ja a moja peňaženka -ekologický výrobok 3.miesto

    Alex Majerník Matematický klokan 100% 100%

    Michal Parikrupa Matematický klokan 100% 100%

    Ľudovít Faltus Všetkovedko 6.miesto

    Robert Rohun Slovensko krajina v srdci Európy - výtvarna súťaž 3.miesto

    Tamara Timočková Olympiáda v RUJ v A2 2.miesto

    Anastasya Kharetskaya Olympiáda v RUJ v A3 4.miesto

    Športová súťaž družstiev

    - mestskej úrovni (1.až 3. miesto) :

    1.-3.ročník o PPM viacboj všestrannosti žiakov - 1.-3.ročníka ZŠ-celkové poradie 2.miesto

    1.-3.ročník - družstvo dievčat 1.ročník o PPM viacboj všestrannosti žiakov - 1.-3.ročníka ZŠ-celkové poradie 1.miesto

    1.-3.ročník - družstvo chlapcov 1.ročník o PPM viacboj všestrannosti žiakov - 1.-3.ročníka ZŠ-celkové poradie 2.miesto

    1.-3.ročník - družstvo dievčat 2.ročník o PPM viacboj všestrannosti žiakov - 1.-3.ročníka ZŠ-celkové poradie 1.miesto

    1.-3.ročník - družstvo chlapcov 2.ročník o PPM viacboj všestrannosti žiakov - 1.-3.ročníka ZŠ-celkové poradie 3.miesto

    1.-3.ročník - družstvo dievčat 3.ročník o PPM viacboj všestrannosti žiakov - 1.-3.ročníka ZŠ-celkové poradie 2.miesto

    1.-3.ročník - družstvo chlapcov 3.ročník o PPM viacboj všestrannosti žiakov - 1.-3.ročníka ZŠ-celkové poradie 2.miesto

    Chlapci - družstvo MŠO - volejbal 1.miesto

    Dievčatá - družstvo MŠO - volejbal 1.miesto

    dievčatá - družstvo MŠO - hádzaná 3.miesto

    Chlapci - družstvo MŠO - hádzaná 3.miesto

    Dievčatá - hádzaná Hádzaná : Zober loptu nie drogu“ 1.miesto

    Dievčatá - volejbal Volejbal - vianočný turnaj 3.miesto

    Dievčatá 7.-8.-9.ročník O PPM - bedminton 1.miesto

    Chlapci 7.-8.-9.ročník O PPM - bedminton 2.miesto

    dievčatá 5.-7.ročník O PPM - florbal 1.miesto

    zmiešané družstvo 3.-4. ročník O PPM - florbal 1.miesto

    chlapci 5.-7.ročník O PPM - florbal 2.miesto

    Dievčatá + chlapci 3.-4. ročník O PPM - hádzanárske nádeje 3.miesto

    Chlapci 3.-4.ročník O PPM - malý futbal 3.miesto

    Chlapci 1.-2.ročník O PPM - malý futbal 3.miesto

    Chlapci 5.-7.ročník O PPM - malý futbal 3.miesto

    zmiešané družstvo 3.-4. ročník O PPM - vybíjaná 1.miesto

    - okresná úroveň (1. až 3. miesto) :

    Dievčatá SaŠŠ bedminton 1.miesto

    Chlapci SaŠŠ bedminton 2.miesto

    Chlapci str.žiaci SaŠŠ florbal 2.miesto

    Dievčatá str. žiačky SaŠŠ florbal 1.miesto

    Dievčatá SaŠŠ - Malý futbal - Jednota futbal cup 3.miesto

    Chlapci SaŠŠ - Hádzaná 3.miesto

    dievčatá SaŠŠ - Hádzaná 3.miesto

    chlapci 7.-9.ročník SaŠŠ - volejbal 3.miesto

    zmiešané družstvo 3.-4.ročník SaŠŠ - vybíjaná 3.miesto

    zmiešané družstvo 4.ročník SaŠŠ , Kalokagatia - prehadzovaná 1.miesto

    Chlapci MINI volejbal 1.miesto

    Chlapci MIDI volejbal 2.miesto

    Dievčatá MIDI volejbal 3.miesto

    Chlapci Florbal - JOJ 1.miesto

    Dievčatá Florbal - JOJ 2.miesto

    - krajská úroveň (1. až 6. miesto) :

    zmiešané družstvo 4.ročník SaŠŠ , Kalokagatia - prehadzovaná 1.miesto

    Chlapci MINI volejbal 6.miesto

    Chlapci Florbal - JOJ 1.miesto

    Chlapci str..žiaci Florbal liga 5.miesto

    Dievčatá str.žiačky Florbal liga 2.miesto

    Chlapci ml.žiaci Florbal liga 1.miesto

    Mladšia prípravka Florbal liga 1.miesto

    - celoštátna úroveň (1. až 15. miesto)

    zmiešané družstvo 4.ročník SaŠŠ , Kalokagatia - prehadzovaná 5.miesto

    Dievčatá str.žiačky Florbal liga 8.miesto

    Chlapci ml.žiaci Florbal liga 13.miesto

    Mladšia prípravka Florbal liga 11.miesto

    - medzinárodná úroveň (1. až 20. miesto) :

    Deti do 10 rokov - choreografia country „Prvý krát „ Pardubická ryengle - tanečná súťaž 2.miesto

    Deti do 10 rokov - choreografia show „Pipi „ Pardubická ryengle - tanečná súťaž 4.miesto

    Deti 10 - 15 rokov str.žiaci- choreografia country „Supertrieda“ Pardubická ryengle - tanečná súťaž 3.miesto

    Deti 10 - 15 rokov ml.žiaci - choreografia country „Ty a Ja“ Pardubická ryengle - tanečná súťaž 15.miesto

    Deti 10 - 15 rokov str.žiaci- choreografia show „Siesta“ Pardubická ryengle - tanečná súťaž 2.miesto

    Deti 10 - 15 rokov ml.žiaci - choreografia show „Na vandrovku“ Pardubická ryengle - tanečná súťaž 6.miesto

    Deti 10 - 15 rokov str.žiaci- choreografia line dance „The secret of dance“ Pardubická ryengle - tanečná súťaž 9.miesto

    Deti 10 - 15 rokov ml.žiaci - choreografia line dance „Dancing bus“ Pardubická ryengle - tanečná súťaž 8.miesto

    medzinárodná úroveň (1. až 20. miesto)

    Chlapci ml.žiaci Open game Brno- florbal 15.miesto

    Vedomostné súťaže družstiev

    - okresná úroveň (1. až 3. miesto) :

    Peter Moravec , Maroš Sokirka Technická olympiáda A 1.miesto

    - krajská úroveň (1. až 6. miesto) :

    Peter Moravec , Maroš Sokirka Technická olympiáda A 5.miesto

    6.ročník RUJ Jazykový kvet- cudzie jazyky - divadlo 1.miesto

    8. ročník RUJ Jazykový kvet- cudzie jazyky - divadlo 1.miesto

    1.ročník ANJ Jazykový kvet- cudzie jazyky - divadlo 1.miesto

    4.ročník NEJ Jazykový kvet- cudzie jazyky - divadlo 1.miesto

    6.AB trieda Ruské slovo - divadlo prevzatá tvorba 1.miesto

    8.AB trieda Ruské slovo - divadlo vlastná tvorba 1.miesto

    3.A trieda Supertrieda 1.miesto

    4.A trieda Supertrieda 1.miesto

    Miriam Bruňová , Zuzanna Tongeľová , Žofia Žofčáková , Timea Mihalčová Ruské slovo - II.kategória

    / 5.-7.ročník - skupinový spev/ 1.miesto

    Timea Sotáková, Aneta Chmurovičová , Katarína Hlavatá Ema Timočková Ruské slovo - III.kategória

    / 8.-9.ročník - skupinový spev/ 2.miesto

    - celoštátna úroveň (1. až 15. miesto) :

    6.ročník RUJ Jazykový kvet- cudzie jazyky - divadlo 1.miesto

    8. ročník RUJ Jazykový kvet- cudzie jazyky - divadlo 1.miesto

    1.ročník ANJ Jazykový kvet- cudzie jazyky - divadlo 3.miesto

    4.ročník NEJ Jazykový kvet- cudzie jazyky - divadlo 1.miesto

    3.A trieda Supertrieda Cena poroty

    4.A trieda Supertrieda 2.miesto

    Miriam Bruňová , Zuzanna Tongeľová , Žofia Žofčáková , Timea Mihalčová Ruské slovo - II.kategória

    / 5.-7.ročník - skupinový spev/ 1.miesto

    Aktivity a prezentácia na verejnosti

    - V tomto školskom roku sme získali grant vo výške 1000 € v rámci grantového programu Pomáhame vyrásť, ktorý sa realizuje pod záštitou Zelenej školy, Živice a spoločnosti IKEA. Náš projekt pod názvom E2+Z+CH=MOUSSONKA alebo ekologicky, ekonomicky, zdravo a chutne v Moussonke

    - Školské projekty : Výchova a vzdelávanie k ľudským právam, Výchova žiakov k BOZP a PO,

    Protidrogová prevencia, Škola podporujúca zdravie, Otvorená škola-oblasť športu,

    Otvorená škola-oblasť IKT, Výchova k manželstvu a rodičovstvu, Európske jazykové

    portfólio, Európsky deň rodiny a školy, Liga proti rakovine, Prevencia a riešenie šika

    novania a kyberšikana; Činnosť žiackej samosprávy, Masmediálna výchova, Činnosť

    školskej knižnice, Národný program prevencie obezity; Finančná gramotnosť; Rozvoj

    čitateľskej gramotnosti; Bezpečne na internete

    Významné súťaže s účasťou viac ako 20 žiakov, ktorých organizátorom bola naša škola:

    - mestská úroveň:

    Zvonického literárne dni, Michalovce moje mesto včera a dnes, Goetheho deň, Shakespeare ´s Day, Malá olympiáda v AJ, Florbalová liga , Florbal o PPM, In - line korčuľovanie

    - okresná úroveň:

    Dejepisná olympiáda, Technická olympiáda kategória A,B, Biologická olympiáda kategória C,D, Olympiáda AJ Okresné školské Majstrovstvá vo florbale

    - krajská úroveň:

    Olympiáda v RJ, Ruské slovo

    Všetky významné podujatia odrážajúce záujmové vzdelávanie, ktoré organizačne pripravila a zabezpečila naša škola:

    - 25.9 - 29.9. - „BE ACTIVE“ - týždeň športu

    - besedy so spisovateľom Danielom Hevierom , ktorých sa zúčastňovali žiaci 5. ročníka , 4.B a 3.C a žiaci ôsmeho

    ročníka so spisovateľom Vincentom Lapšanským.

    - Žiaci 3.A triedy s p. triednou učiteľkou sa zúčastnili akcie Noc s Andersenom a vyskúšali si ako sa spí v knižnici

    medzi knihami. Toto podujatie patrí každý rok medzi veľmi obľúbené.

    - Týždeň zdravej výživy - tematický týždeň zameraný na podporu zvýšenia konzumácie ovocia a zeleniny „Z našej

    záhrady“ - kamarátka zelenina -kamarát ovocie (výrobok z úrody)

    - Výstavky ovocia a zeleniny - význam ovocia a zeleniny pre zdravie človeka

    - Vianočná a veľkonočná burza pod názvom“ Poteš kamarátov v detskom domove“, ktorú pripravili žiaci 5.-9.roč.

    Získané finančné prostriedky venovali žiaci detskému domovu a zvieraciemu útulku.

    - V októbri v týždni od 9. 10. do 13. 10. 2017 bol realizovaný školský projekt „ Týždeň slušnosti a úcty k starším “.

    Cieľom projektu bolo vyzvať a povzbudiť žiakov k slušnému správaniu. Žiaci spracovali informačný panel

    propagácia aktivít v rámci projektu pri vchode do budovy školy

    - Besiedky pre rodičov - žiaci si pripravili pre rodičov pekný program - 1. roč., 2. roč., 3.A a 3.B, 4.A

    - Fašiangové zvyky - sprostredkovali členovia masmediálneho krúžku. Žiaci si po ročníkoch vypočuli ako sa

    fašiangy slávili v minulosti na dedine i v meste. Pri dobrej muzike si aj spoločne zatancovali a nakoniec boli

    ponúknuté aj koláčikom, ktorý pripravili pani kuchárky.

    - Vianočné a Veľkonočné tradície - s veselou muzikou, krásnymi piesňami a veršíkmi sa predstavili žiaci

    v deň pred vianočnými a veľkonočnými sviatkami vo všetkých triedach školy.

    - Distribúcia školského časopisu Kanón do kabinetov a tried, čím sú žiaci nápomocní pri šírení mediálnych noviniek

    zo života školy, športu, umenia, kultúry... Tým sa pestujú u žiakov zručnosti pri elektronickom spracovaní textov i

    obrazov.

    - Eko-infostánky v škole

    September 2017 - 9. ročník - Deň bez áut, prečo áno

    Október 2017 - 8. ročník - Vplyv dopravy na znečistenie ovzdušia

    November 2017 - 7. ročník - Môj spôsob cestovania a jeho dopad na naše životné prostredie

    Január 2018 - 6. ročník - Ako je to so spôsobom dopravy žiakov u nás v škole

    Február 2018 - 5. ročník - Ako môžem prispieť ja k zlepšeniu ovzdušia

    Marec 2018 - 4. ročník - Svetový deň vody

    Apríl 2018 - 3. ročník - Deň Zeme a vplyv dopravy na našu Zem

    Máj 2018 - 2. a 1. ročník - Ako si predstavujem dopravu v budúcnosti ?

    Jún 2017 - ŠKD - Eko zaujímavosti z nášho klubu v tomto roku

    - September 2017 - Deň bez áut

    - 9.10. - 13.10. 2017 Environmentálna jeseň alebo Učenie v pohybe V rámci tohto týždňa boli

    zrealizované nasledovné aktivity: Outdoorové vyučovanie, aby žiaci boli v pohybe; V areáli školy žiaci

    pracovali s prírodným materiálom a tvorili osvetové nápisy o chodení pešo; Chodili pešo po pocitovom

    chodníku v škole; Učili sme sa v prírode a využívali sme enviro prvky v priestoroch školy ( počas tohto

    týždňa každý žiak prešiel pešo počas vyučovania aspoň dva km.

    - Rovesnícke vzdelávacie programy: 31.1.2017 - Tematický deň - Doprava a znečistenie ovzdušia v našej škole

    - 21.3.2018 - Deň vody

    - 21.3. - 23.3.2018 - Týždeň environmentálnej jari

    - 19.4.2018 Ekoinfostánok - Putovanie potravín

    - 24.4.2018 - Akčný deň - Putovanie potravín pri príležitosti Dňa Zeme

    - 6.6.2018 - Akčný deň - Bezobalové občerstvenie

    § 2. ods. 1 j

    Projekty

    Projekty, do ktorých je škola zapojená:

    - Národný projekt: Podpora profesijnej orientácie žiakov ZŠ na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom

    rozvoja polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj pracovných zručností a prácu s talentami

    - Medzinárodný projekt - Zelená škola, v ktorom škola pracuje už štrnásť rokov, so žiakmi sa realizujú rôzne

    aktivity, environmentálna výchova predstavuje ucelený systém výchovno- vzdelávacieho pôsobenia smerom

    k žiakom, rodičom i širšej komunite.

    - Národný projekt - Moderné vzdelávanie - digitálne vzdelávanie pre všeobecno-vzdelávacie predmety -

    prístup k digitálnym objektom pre 11 všeobecnovzdelávacích predmetov na stránke

    www.digitalnevzdelavanie.sk

    - Národný projekt pre výchovných poradcov : Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania

    sociálno-patologických javov v školskom prostredí ( škola získala odborné metodiky na poradenstvo pre žiakov )

    - Národný projekt: Zvyšovanie kvality vzdelávania v ZŠ s využitím elektronického testovania

    - Národný projekt: Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva

    Školské projekty : Výchova a vzdelávanie k ľudským právam, Výchova žiakov k BOZP a PO,

    Protidrogová prevencia, Škola podporujúca zdravie, Otvorená škola-oblasť športu,

    Otvorená škola-oblasť IKT, Výchova k manželstvu a rodičovstvu, Európske jazykové portfólio, Európsky deň rodiny a školy, Liga proti rakovine, Prevencia a riešenie šika

    novania a kyberšikana; Činnosť žiackej samosprávy, Masmediálna výchova, Činnosť

    školskej knižnice, Národný program prevencie obezity; Finančná gramotnosť; Rozvoj

    čitateľskej gramotnosti; Bezpečne na internete

    § 2. ods. 1 k

    Výsledky inšpekčnej činnosti

    § 2. ods. 1 l

    Materiálno-technické podmienky

    V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu:

    - výpočtová a didaktická technika: 4 417,49€

    - opravy budov a objektov: 10 832,00€

    - oprava malotrektora na kosenie 467,82€

    - školský nábytok: 7 673,00€

    - šatňové skrinky: 3 796,56€

    potreby a pripravované plány

    - obnova školského športového areálu

    - výmena el. vedenia a svietidiel v triedach

    - výmena radiátorov

    - výmena rozvodov v triedach

    - výmena podlahovej krytiny a nábytku v kabinetoch učiteľov

    § 2. ods. 1 m

    Finančné a hmotné zabezpečenie

    1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov

    Mzdy a odvody 744 718,00

    Tovary a služby 107 700,00

    Hmotná núdza 2 118,00

    - strava

    - pomôcky

    Dopravné 5 940,00

    Asistent učiteľa 25 482,00

    Sociálne znevýh.prostr. 2 055,00

    Mimoriadne výsledky 1 400,00

    Lyžiarsky kurz 4 950,00

    Škola v prírode 3 136,00

    Okresný úrad KE-súťaže 2 840,00

    Prvouka 294,00

    2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť

    ŠKD 13 090,00

    CVČ 2 200,00

    3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít

    15 264,00€, Boli rozpočtované a použité namzdy a odvody vedúcich krúžkov

    4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít

    Transfer zriaďovateľa:

    ŠKD 74 336,00

    CVČ 11 364,00

    ŠJ 65 314,00

    súťaže 12 170,00

    Dary - 1 325,00€ Bukoza

    Transfer od iných subjektov verejnej správy(obce) - na CVČ 1 649,20€

    5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov

    z 2% daní škola získala cez rodičovské združenie 4 458,90€

    § 2. ods. 1 n

    Plnenie stanoveného cieľa

    Stanovený cieľ bol splnený v plnom rozsahu.

    § 2. ods. 1 o

    Úspechy a nedostatky

    Oblasti, v ktorých škola dosahuje dlhodobo dobré výsledky:

    Škola dlhodobo dosahuje výborné výsledky vo vedomostných, umeleckých a športových súťažiach v rámci okresu, kraja, Slovenska i na medzinárodnej scéne. Úspešnosť žiakov v Testovaní 9: úspešnosť školy v slovenskom jazyku bola 66,9% ( v rámci Slovenska 63,0% ). Úspešnosť školy v matematike dosiahla 68,8% ( úspešnosť v rámci Slovenska dosiahla 55,9% ), čo boli dobré vý-sledky vzhľadom na celoslovenský priemer. Za mimoriadne výsledky žiakov v školskom roku 2016/2017 škola získala 1 400 €. Krásne úspechy mala škola v rámci celého Slovenska v súťaži Supertrieda : IV.A -získala 2.miesto v kategórii 4.- 6.ročník ;trieda III.A získala hlavnú cenu za etické posolstvo. V tomto školskom roku sme dosiahli mimoriadny úspech v atletickej šúťaži Čo-kotretra v rámci Slovenska: 1.miesto v behu na 100m a postup na medzinárodný pretek do Ostra-vy, kde na 100m máme 2.miesto. Mimoriadne výsledky dosahuje škola v oblasti cudzích jazykov. V súťaži Jazykový kvet žiaci získali 2 x 1.miesto v celoslovenskom kole jednotlivcov a v súťaži družstiev 3x 1.miesto a raz 3.miesto. V súťaži Ruské slovo v celoslovenskom kole získali žiaci 3x 1.miesto v súťaži jednotlivcov a v družstvách v skupinovom speve v II. kategórii obsadili 1.miesto. V olympiáde z ruského jazyka žiačka získala 2.miesto v celoslovenskom kole. V súťaži Matema-tický klokan žiaci získali 2x1.miesto v celoštátnom kole. Krásne úspechy dosahujú žiaci z tanečných útvarov CVČ, ktorí na medzinárodnej súťaži Pardubická ryengle získali 2x 2.miesto a raz 3.miesto. V súťaži SUPERTRIEDA získala trieda 4.A - 2.miesto v celoslovenskom kole a trieda 3.A získala cenu poroty.

    § 2. ods. 1 p

    Uplatnenie žiakov

    Všetci žiaci boli prijatí na stredné školy podľa záujmu.

    § 2. ods. 2 a

    Psychohygienické podmienky

    Psychohygienické podmieky žiakov sú veľmi dobré:

    - v triedach a na chodbách sú hladké umývateľné podlahy,

    - zakúpenie nových šatňových skriniek pre žiakov cez rodičovské združenie;

    - sebareflexia vlastnej práce zamestnancov na základe, ktorej sa mohli odstraňovať prípadné nedostatky;

    - kontroly zo strany vedenia na zisťovanie plnenia učebných plánov a osnov podľa príslušných ročníkov;

    - príprava a následné plnenie a vyhodnocovanie plánov pre žiakov so špeciálno -výchovno-

    vzdelávacími potrebami po každom štvrťroku ;

    - obsahom triednických hodín bola aj tematika prosociálnych vzťahov a dodržiavanie ľudských a detských práv;

    - cez žiacku samosprávu sa mohli žiaci vyjadrovať k otázkam týkajúcich sa bežného života v

    škole/disciplína, pochvaly, stravovanie/;

    - triedny učiteľ zodpovedal za primerane estetické a bezpečnostné podmienky triedy/ výška lavíc, stoličiek, vetranie

    počas prestávok, čistota triedy/

    - dozorkonajúci zodpovedali za bezpečnosť žiakov počas prestávok;

    - všetci vyučujúci dodržiavali kritéria o nepreťažovaní žiakov stanovené školským poriadkom.

    - každá trieda si podľa potreby maľuje triedu.

    § 2. ods. 2 b

    Voľnočasové aktivity

    Názov záujmového krúžkuPočet detíPočet skupínVedúci
    Country show 15 PaedDr. Jana Kadiláková
    Florbal1 - 2. ročník16 Mgr. Gerhard Puchír
    ANJ v materskej škole0 Mgr. Mária Schumerová
    Atletický31 Mgr. Ingrid Štefanisková
    Čítajme si12 Mgr. Zuzana Tongeľová
    Do kolečka dokola21 Mgr. Renáta Perunková
    Florbal17 Mgr. Gerhard Puchír
    Florbal 2 - 3. ročník20 Mgr. Gerhard Puchír
    Florbal 3 16 Mgr. Gerhard Puchír
    Hádzaná24 Mgr. Ingrid Štefanisková
    Hopculáčik - tanečný27 Mgr. Katarína Čornejová
    Krúžok ŠKD224  
    Line dance 18 Mgr. Renáta Perunková
    Malí prírodovedci - 1. ročník27 Mgr. Jana Mihaľková
    Malý florbal - 1. roč.26 Mgr. Eva Puchírová
    Masmediálny - rozhlasový 4.-9. roč.24 Mgr. Daniela Rudášová
    Matematika v kocke - IX.B25 Mgr. Katarína Karasová
    Mladý ekológ 5.-9. roč.24 Mgr. Lenka Paľová
    Mladý vedec 5.-9. roč.46 Mgr. Lenka Paľová
    Moderné tance18 Mgr. Monika Mižáková
    Počítačkovo 2.-4. ročník20 Mgr. Jana Kobová
    Pohybová príprava32 Mgr. Eva Skybová
    Ruské slovo 5.-9. roč.33 PhDr. Anna Kaputová
    Scénické tance19 Mgr. Mária Schumerová
    Slovenčina naša25 Mgr. Daniela Rudášová
    Slovenčina v kocke - IX.A23 PaedDr. Gabriela Andrišová
    Step by step25 Mgr. Ingrid Štefanisková
    Šachový14  
    Školský časopis KANÓN - 8. roč.13 Mgr. Emília Berešová
    Tanečný v materskej škole0 PaedDr. Jana Kadiláková
    Tanlandia - tanečný18 PaedDr. Jana Kadiláková
    Tradičné country20 Mgr. Katarína Čornejová
    Tralaláčik - tanečný25 Mgr. Zuzana Tongeľová
    Tvorivé dielne40 PaedDr. Vladimíra Kovaľová
    V rytme show 19 Mgr. Jana Gombitová
    Viac ako peniaze20 Mgr. Daniela Drotárová

    § 2. ods. 2 c

    Spolupráca školy s rodičmi

    Zber gaštanov a papiera

    Mikulášske balíčky

    Deň narcisov cca 400€

    Vianočná besiedka pre rodičov žiakov I.A, B, C, D, II.A,B,C III.A,B IV.A, spojené s rodičovskou schôdzkou

    Besedy spojené s preventívnymi prednáškami z radov rodičov / environmentálna, dopravná, zdravotná a právna výchova/

    finančný prípevok pre žiakov do školy v prírode a na LVVK cez rodičovskú radu

    zbierky:

    - vianočná a veľkonočná burza, z ktorých finančný výťažok bol venovaný sociálne znevýhodnenej rodine na lieky -50€, Červený nos- 50€, DD Pozdišovce - 50€, Útulok - 35€,TEHLIČKA pomoc deťom a mladým v severnej oblasti Kene -120€

    § 2. ods. 2 d

    Spolupráca školy a verejnosti

    Spolupráca so ZŠ v Přimde v ČR pri príležitosti medzinárodného dňa škol. knižníc

    MsÚ

    - spoluorganizácia Medzinárodného mestského letného tábora

    - spoluorganizovanie mestských súťaží

    Okresná knižnica G. Zvonického

    - besedy žiakov 3. -5. ročníka,

    - Noc s Andersenom - žiaci III.A

    - príprava súťaže Zvonického literárne dni

    - tvorivé dielne,

    - „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc. Naše podujatie

    sa nieslo pod názvom M.R. Štefánik.“ Zapojilo sa 450 žiakov školy.

    - čitateľský maratón „Čítajme si ...2018.“- viac ako 200 žiakov

    Mestská polícia

    - besedy

    Matica slovenská

    - odučené hodiny so žiakmi 8. ročníka,

    - výstavy, besedy, vystúpenia, žiacke práce

    Únia nevidiacich

    - zbierka Biela pastelka

    Zemplínske osvetové stredisko

    zapojenie sa do súťaže v rétorike Štúrov Zvolen

    CPPPaP

    - besedy so psychologičkami pre žiakov 1. stupňa na témy: adaptačný program Nové začiatky- nebojím sa (1.r.)

    Nie si môj kamarát, ale rešpektujem ťa(2.r)

    Každý ukrýva v sebe poklad (3.r.)

    Šikanovanie na školách( 4.r)

    - besedy pre 2. stupeň: Obchodovanie s bielym mäsom pre 9. roč.,

    SOŠ

    prezentácie škôl - voľba povolaní

    Dni otvorených dverí

    Hvezdáreň

    exkurzie žiakov 1. a 2. stupňa

    Zemplínske múzeum

    - spolupráca pri organizovaní mestskej súťaže Michalovce - moje mesto

    Televízia Mistrál a noviny Michalovčan

    - propagácia školskách aktivit

    MsKS

    - vystúpenia žiakov pri rôznych príležitostiach: Na poctu mesta, Oslobodenie MIchaloviec, Ukončenie 2. svetovej vojny - vystúpenie na cintoríne ČA - Hrádok

    Športové kluby v meste

    - futbal, florbal, hokej , basketbal

    Záver

    Vypracoval: Mgr. Valéria Kocúrová

    V Michalovciach, 26. októbra 2018

    Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 4. septembra 2018

    Novinky

    Kontakt

    • Základná škola Teodora Jozefa Moussona
      Ul. T.J. Moussona 4, 071 01 Michalovce
    • +421 x 056 6441347

    Fotogaléria