| Názov školy | Základná škola, T. J. Moussona 4, Michalovce |
| Adresa školy | Ul. T.J. Moussona 4, 071 01 Michalovce |
| Telefón | +421 x 056 6441347 |
| skola1@1zsmi.sk | |
| WWW stránka | zsmoumi.edupage.org |
| Zriaďovateľ | MsÚ Michalovce |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Valéria Kocúrová | 056/ 688 4365 | 0903 264511 | |
| ZRŠ | Mgr. Katarína Zimnýkovalová | 056/6441347 | ||
| ZRŠ | PaedDr. Ernestína Nemjová | 056/6441347 |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | PaedDr. Jana Kadiláková | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Jana Gombitová | |
| ostatní zamestnanci | Zdenka Dittelová | |
| zástupcovia rodičov | Ing. Renáta Posypanková | |
| JUDr. Martin Stretavský | ||
| Ján Dankanin | ||
| Mgr. Jana Podoľáková | ||
| zástupca zriaďovateľa | Mgr. Juliana Pregová | |
| Ing. Jozef Bobík | ||
| Ing. Vladimír Braník | ||
| Stanislav Gaľa |
| Názov MZ a PK | Vedúci |
|---|---|
| MZ 1.-2. roč. | Mgr. Kobová |
| MZ 3.-4. roč. | Mgr. M. Zolotová |
| MZ ŠKD | A. Ondová |
| PK M-F | Mgr. J. Sýkorová |
| PK P-CH-Tchv | Mgr. M. Kolesárová |
| PK Vv-Hv-Tv | Mgr. J. Bobáková |
| PK SJ | Mgr. E. Berešová |
| PK Z-D-Ov-Ev/Nv | Mgr. M. Danková |
| PK RJ-NJ | PhDr. A. Kaputová |
| PK IKT | Mgr. D. Drotárová |
| PK TU 1. stupeň | Mgr. J. Kobová |
| PK TU 2. stupeň | Mgr. J. Sýkorová |
Počet žiakov školy: 537
Počet tried: 23
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 3 | 2 | 3 | 2 | 3 | 2 | 3 | 2 | 3 | 23 |
| počet žiakov | 48 | 47 | 67 | 53 | 65 | 58 | 59 | 59 | 73 | 529 |
| z toho v ŠKD | 52 | 53 | 25 | 29 | 159 | |||||
| z toho ŠVVP | 5 | 4 | 2 | 3 | 1 | 15 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2009: súčet 51 / počet dievčat 25
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2009: súčet 48/ počet dievčat 24
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet 4/ počet dievčat 1
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2010
Školskú dochádzku ukončilo 73 žiakov 9. ročníka a 2 žiaci v nižšom ročníku.
| Gym 8. roč. | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 43 | 31 | 74 | |||||
| prijatí | 43 | 29 | 72 | |||||
| % úspešnosti | 100 | 93,54 | 96, 77 |
| Trieda | ANJ | BIO | CSJ | DEJ | ETV | Fl | FYZ | GEG | Hd | H | HUV | CHE | IFV | INF | KAJ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,36 | 1 | 1,07 | ||||||||||||
| I.B | 1 | 1 | 1 | ||||||||||||
| I.C | 1 | 1 | 1 | ||||||||||||
| II.A | 1,04 | 1 | 1 | ||||||||||||
| II.B | 1,04 | 1 | 1 | ||||||||||||
| III.A | 1,13 | 1 | 1 | ||||||||||||
| III.B | 1,62 | 1 | 1,14 | ||||||||||||
| III.C | 1,4 | 1,1 | 1,25 | ||||||||||||
| IV.A | 1,67 | 1 | 1,04 | ||||||||||||
| IV.B | 1,64 | 1 | 1 | ||||||||||||
| V.A | 1,95 | 1,35 | 1,6 | 1,8 | 1,05 | 1,2 | |||||||||
| V.B | 2 | 1,88 | 1,54 | 2,04 | 1,08 | 1,08 | |||||||||
| V.C | 2,43 | 2,48 | 2,19 | 2,52 | 1,24 | 1,33 | |||||||||
| VI.A | 1,69 | 1,85 | 1,85 | 1,65 | 2,08 | 1 | 1,58 | 1,08 | |||||||
| VI.B | 1,69 | 1,66 | 1,81 | 1,5 | 1,69 | 1 | 1,44 | 1,03 | |||||||
| VII.A | 1,55 | 1,38 | 1,71 | 1 | 1,14 | ||||||||||
| VII.B | 2,06 | 1,56 | 1,44 | 1,06 | 1 | ||||||||||
| VII.C | 2,13 | 1,69 | 1,81 | 1 | 1 | ||||||||||
| VIII.A | 2 | 1,79 | 1,97 | 1 | 1,76 | 1 | |||||||||
| VIII.B | 1,7 | 1,73 | 1,57 | 1 | 1,67 | 1,17 | |||||||||
| IX.A | 2,75 | 2,94 | 2,38 | 1 | 3,06 | 1 | |||||||||
| IX.B | 1,92 | 1,85 | 1,69 | 1 | 2,15 | 1 | |||||||||
| IX.C | 1,43 | 1,13 | 1,33 | 1 | 1,43 | 1 |
| Trieda | KNJ | KRJ | MAT | NBV | NEJ | NJZ | OBN | OBV | PEC | PPB | PVC | PRI | PDA | Prv | RUJ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,5 | 1,29 | |||||||||||||
| I.B | 1 | 1 | |||||||||||||
| I.C | 1,06 | 1 | |||||||||||||
| II.A | 1,22 | 1 | |||||||||||||
| II.B | 1,17 | 1,04 | |||||||||||||
| III.A | 1,13 | 1 | 1 | ||||||||||||
| III.B | 1,86 | 1 | 1,38 | ||||||||||||
| III.C | 1,45 | 1,15 | 1,35 | ||||||||||||
| IV.A | 1,59 | 1 | 1,59 | ||||||||||||
| IV.B | 1,5 | 1 | 1,27 | ||||||||||||
| V.A | 1,85 | 1,2 | 1,1 | 1,93 | |||||||||||
| V.B | 2,29 | 2,08 | 1,21 | 1,3 | |||||||||||
| V.C | 2,57 | 2,5 | 1,33 | 1,89 | |||||||||||
| VI.A | 2,15 | 1,64 | 1 | 1,8 | |||||||||||
| VI.B | 1,78 | 1,86 | 1 | 1,5 | |||||||||||
| VII.A | 1,86 | 1,25 | 1,1 | 1,43 | 1,13 | ||||||||||
| VII.B | 2 | 1,4 | 1,17 | 1,72 | 1,5 | ||||||||||
| VII.C | 2,38 | 1,67 | 1,44 | 1,75 | 2 | ||||||||||
| VIII.A | 2,45 | 1,75 | 1 | 1,66 | 1,3 | ||||||||||
| VIII.B | 2,03 | 1,38 | 1 | 1,5 | 1,58 | ||||||||||
| IX.A | 3,13 | 1,56 | 2,63 | ||||||||||||
| IX.B | 2,42 | 2,27 | 1,08 | 2,08 | 1,93 | ||||||||||
| IX.C | 1,57 | 1,69 | 1 | 1,4 | 1,41 |
| Trieda | SJL | SPR | SEE | TEH | TSV | TEV | UČT | VLA | VUM | VYV | ZEM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,5 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||
| I.B | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||
| I.C | 1,06 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||
| II.A | 1,13 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||
| II.B | 1,26 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||
| III.A | 1,22 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||
| III.B | 1,86 | 1,1 | 1 | 1,38 | 1 | ||||||
| III.C | 1,45 | 1 | 1,1 | 1,35 | 1,2 | ||||||
| IV.A | 1,48 | 1 | 1 | 1,59 | 1 | ||||||
| IV.B | 1,62 | 1 | 1 | 1,62 | 1 | ||||||
| V.A | 1,75 | 1 | 1,15 | 1,16 | 1 | 1 | |||||
| V.B | 2,17 | 1,04 | 1,08 | 1,08 | 1 | 1 | |||||
| V.C | 2,14 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1 | 1 | |||||
| VI.A | 1,85 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||
| VI.B | 1,97 | 1 | 1,03 | 1 | 1 | 1 | |||||
| VII.A | 1,81 | 1 | 1,05 | 1,1 | 1 | 1,43 | |||||
| VII.B | 2,06 | 1,11 | 1 | 1 | 1 | 1,78 | |||||
| VII.C | 2,25 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2,13 | |||||
| VIII.A | 2,28 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1,9 | |||||
| VIII.B | 2 | 1,17 | 1 | 1,03 | 1 | 1,87 | |||||
| IX.A | 2,81 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2,56 | |||||
| IX.B | 2,62 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1,77 | |||||
| IX.C | 1,53 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1,33 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 14 | 13 | 1 | 0 |
| I.B | 16 | 14 | 0 | 2 |
| I.C | 18 | 18 | 0 | 0 |
| II.A | 24 | 23 | 0 | 1 |
| II.B | 23 | 23 | 0 | 0 |
| III.A | 23 | 22 | 0 | 1 |
| III.B | 22 | 21 | 0 | 1 |
| III.C | 21 | 20 | 0 | 1 |
| IV.A | 26 | 26 | 0 | 0 |
| IV.B | 27 | 26 | 0 | 1 |
| V.A | 20 | 19 | 1 | 0 |
| V.B | 24 | 24 | 0 | 0 |
| V.C | 21 | 20 | 1 | 0 |
| VI.A | 26 | 26 | 0 | 0 |
| VI.B | 32 | 32 | 0 | 0 |
| VII.A | 22 | 21 | 0 | 1 |
| VII.B | 20 | 18 | 0 | 2 |
| VII.C | 17 | 16 | 0 | 1 |
| VIII.A | 29 | 29 | 0 | 0 |
| VIII.B | 30 | 30 | 0 | 0 |
| IX.A | 17 | 16 | 0 | 1 |
| IX.B | 26 | 26 | 0 | 0 |
| IX.C | 30 | 30 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 14 | 1054 | 75,29 | 1054 | 75,29 | 0 | 0,00 |
| I.B | 16 | 1604 | 100,25 | 1604 | 100,25 | 0 | 0,00 |
| I.C | 18 | 1008 | 56,00 | 1008 | 56,00 | 0 | 0,00 |
| II.A | 24 | 1165 | 50,65 | 1165 | 50,65 | 0 | 0,00 |
| II.B | 23 | 1101 | 47,87 | 1101 | 47,87 | 0 | 0,00 |
| III.A | 23 | 2160 | 98,18 | 2160 | 98,18 | 0 | 0,00 |
| III.B | 22 | 1642 | 74,64 | 1590 | 72,27 | 52 | 2,36 |
| III.C | 21 | 2348 | 111,81 | 2323 | 110,62 | 25 | 1,19 |
| IV.A | 26 | 2428 | 93,38 | 2426 | 93,31 | 2 | 0,08 |
| IV.B | 27 | 2454 | 94,38 | 2444 | 94,00 | 10 | 0,38 |
| V.A | 20 | 1724 | 86,20 | 1700 | 85,00 | 24 | 1,20 |
| V.B | 24 | 2260 | 94,17 | 2251 | 93,79 | 9 | 0,375 |
| V.C | 21 | 1762 | 83,90 | 1705 | 81,19 | 57 | 2,71 |
| VI.A | 26 | 3044 | 117,08 | 3044 | 117,08 | 0 | 0,00 |
| VI.B | 32 | 3188 | 99,63 | 3176 | 99,25 | 12 | 0,375 |
| VII.A | 22 | 2372 | 112,95 | 2320 | 110,48 | 52 | 2,48 |
| VII.B | 20 | 2330 | 129,44 | 2328 | 129,33 | 2 | 0,11 |
| VII.C | 17 | 2361 | 147,56 | 2359 | 147,44 | 2 | 0,13 |
| VIII.A | 29 | 3093 | 106,66 | 3088 | 106,48 | 5 | 0,172 |
| VIII.B | 30 | 3754 | 125,13 | 3621 | 120,70 | 133 | 4,43 |
| IX.A | 17 | 2003 | 117,82 | 2003 | 117,82 | 0 | 0,00 |
| IX.B | 26 | 3236 | 124,46 | 3229 | 124,19 | 7 | 0,27 |
| IX.C | 30 | 3532 | 117,73 | 3532 | 117,73 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 72 | 78,8% | SR 67, 6% |
| Monitor MAT | 72 | 74, 5% | SR 60,1% |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 3 | 2 | 3 | 2 | 3 | 2 | 3 | 2 | 3 | 23 |
| Slov. jazyk a literatúra | 8 | 7 | 9 | 9 | 5 | 4 | 5 | 4 | 5 | 56 |
| Matematika 1.-9. | 4 | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 | 5 | 4 | 5 | 41 |
| Cudzie jazyky 1.-9. AJ | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 20 |
| Cudzí jazyk 3.-9. NJ/RJ | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 11 | ||||
| Informatická výchova/ informatika | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| Výtvarná výchova 1.-9. | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| Hudobná výchova 1.-9. | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| Technická výchova 5.-9. | 1 | 0,5 | 1 | 1 | 1 | 4,5 | ||||
| Variant1.,2.,3. | ||||||||||
| Výchova umením | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | |||||
| Svet práce | 1 | 0,5 | 1 | 1 | 1 | 4,5 | ||||
| Vlastiveda | 1 | 1 | 2 | 4 | ||||||
| Prírodoveda | 1 | 1 | 2 | 2 | ||||||
| BIO/ PRI | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 8 | ||||
| GEG/ZEM | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 9 | ||||
| Fyzika | 1 | 2 | 2 | 1 | 6 | |||||
| Chémia | 0,5 | 2 | 2 | 4,5 | ||||||
| Dejepis | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 9 | ||||
| OBN/OBV | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 5 | ||||
| Pracovné vyučovanie | 1 | 1 | 2 | |||||||
| ETV/NBV | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|---|
| Konverzácie v RJNJ | 7.8.9. | 6/6 | 1/1 |
| Ruský/ nemecký jazyk | 3.4. | 4/4 | 2/2 |
| Pestovateľské práce | 8. | 1 | |
| Pohybová príprava | 9. | 3 | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | 3 | 48 | |
| Bežných tried | 20 | 481 | |
| Špeciálnych tried | |||
| Pre nadaných | |||
| Spolu | 23 | 529 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 49 | 15 | 36,2596 | 14,4 |
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | 7 | |||
| ZPS | ||||
| Na dohodu | ||||
| MD | 3 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 43 | 43 | |
| vychovávateľov | 6 | 6 | |
| asistentov učiteľa | |||
| spolu | 49 | 49 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| Dejepis | 9 | |
| Občianska výchova | 5 | |
| Výtvarná výchova | 3 | |
| Etická výchova | 1 | |
| Hudobná výchova | 1 | |
| Vlastiveda | 6 | |
| Výchova umením | 1 | |
| Inform vých./ informatika | 36 | |
| Pracovné vyučovanie | 1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 23 | |
| 2.kvalifikačná skúška | 15 | |
| Rozširujúce štúdium kvalifikovaných učiteľov CJ a literatúry o didaktiku CJ pre ml. šk. vek | 6 | |
| Príprava kvalifikovaných učiteľov 1. stupňa s rozšírením kvalifikácie na vyučovanie CJ | 2 | |
| Ďalšie vzdelávanie učiteľov ZŠ a SŠ v predmete Informatika | 2 | |
| Modernizácia vzdelávacieho procesu na ZŠ | 8 | |
| Vzdelávanie učiteľov v súvislosti s tvorbou vzdelávacích programov | 1 |
| Názov súťaže | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo | |
|---|---|---|---|---|---|
| Medzinárodné MČR v country tancoch | 2x 1. miesto- absolútny víťaz | ||||
| Veľká súťaž pre pátračov | 3. miesto | ||||
| Ruské slovo- divadlo 7. roč. | 3. miesto | ||||
| Ruské slovo- divadlo 6. roč. | 2. miesto | ||||
| Ruské slovo- divadlo 8. roč. | 2. miesto | ||||
| Supertrieda | 1. miesto | 1. miesto -absolútny víťaz | |||
| MS v country tancoch | 3x 1. miesto | ||||
| MS v country tancoch | 3. miesto | ||||
| Expert geniality show Bity a bajty | 1. miesto | ||||
| Ruské slovo próza 6. roč. | 1. a 3. miesto | ||||
| Ruské slovo próza 8. roč. | 1. a 3.miesto - absolútny víťaz | ||||
| Ruské slovo próza 9. roč. | 1. miesto | ||||
| Ruské slovo spev sólo | 3. miesto | ||||
| Ruské slovo spev duet | 2. miesto | ||||
| Olympiáda v RJ kat. A2 | 1. miesto | ||||
| Olympiáda v RJ kat. A3 | 2. miesto | ||||
| Olympiáda v RJ kat. A1 | 3. miesto | ||||
| Ruský film výtvarná s. 7. roč. 3. miesto | 3. miesto | ||||
| Ruský film výtvarná s. 8. roč. | 1. a 2. miest | ||||
| Ruský film výtvarná s. 9. roč. | 3. miesto | ||||
| I BOBOR informatická s. 6. roč. | 1. miesto | ||||
| I BOBOR informatická s. 7. roč. | 1. miesto | ||||
| I BOBOR informatická s. 9. roč. | 1. miesto | ||||
| Skok do výšky | 1. miesto | 1. miesto | |||
| Olympiáda v RJ kat. A1 | 1. miesto | ||||
| Olympiáda v RJ kat. A2 | 1. miesto | ||||
| Energetika 2010 - literárna s. | 1. miesto | ||||
| Ruské slovo - próza | 1. miesto | ||||
| Ruské slovo - poézia | 1. miesto | ||||
| Ruské slovo - spev duet | 1. miesto | ||||
| Hviezdička spevácka s. | 1. miesto | ||||
| Ruské slovo divadlo | 1. miesto | ||||
| Šach chlapci | 1. miesto | ||||
| Skok do diaľky | 1. miesto | ||||
| Olympiáda v AJ kat. 1B | 1. miesto | ||||
| Olympiáda v NJ kat. 1B | 1. miesto | ||||
| Biologická olympiáda projekty kat. D | 1. miesto | ||||
| Biologická olympiáda kat. C | 1. miesto | ||||
| Dejepisná olympiáda kat. C a D | 1. miesto | ||||
| Matematická olympiáda Z6 | 1. miesto | ||||
| Zemplínske pero | 1. miesto | ||||
| Polícia mojimi očami | 1. miesto | ||||
| Európa v škole liter. práce v CJ II. kat. | 1. miesto | ||||
| Európa v škole liter. práce v CJ III. kat. | 1. miesto | ||||
| Florbal EXEL ZŠ ch 5.-7. roč. | 1. miesto | ||||
| Florbalový turnaj družstvo A | 1. miesto | ||||
| ORION florbal ml. žiaci | 1. miesto | ||||
| ORION florbal st. žiaci | 1. miesto | ||||
| ORION florbal ml. žiačky | 1. miesto |
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
_Dlhodobé_________
Zelená škola - vzdelávací program, ktorý je súčasťou prierezovej témy Environmentálna výchova od 1. až po 9. ročník. Je zameraný na ochranu a tvorbu životného prostredia.Vypracovaním environmentálneho akčného plánu školy, jeho auditom, zostavením kolégia, pravidelným monitoringom a hodnotením sa snažíme zapájať všetkých žiakov, ale aj pedagogických a nepedagogických zamestnancov. Využívame pritom zaujímavé a interaktívne cvičenia cez rovesnícke vzdelávanie, zberové aktivity druhotných surovín, rozhlasové eko relácie, projektami, ktoré dávajú spätnú väzbu žiakom a učiteľom ako sa nám darí plniť úlohy.
V šk. r. 2009/2010 boli školou vypracované tieto projekty:
Diaľavy - 2.ročník celoslovenského festivalu detského tanca, ktorý v pravidelných intervaloch raz ročne organizuje Detský súbor Slniečko. Projekt bol akceptovaný MŠ SR s jeho finančným príspevkom 1 200 € a zriaďovateľom s finančnou čiastkou 900€;
Projekt na usporiadanie osláv 30. výročia vzniku detského tanečného súboru Slniečko v spolupráci s Rodičovským združením a príspevkom od zriaďovateľa v sume 900€;
EKONATO v Separkove spojená s infostánkom propagujúcim starostlivosť o životné prostredie v spolupráci s OZ Sosna. Projekt bol schválený a na jeho uskutočnenie škola získa 1 200€ od US STEEL Košice.
Krátkodobé________
Európsky deň rodiny a školy raz ročne pozývame rodičov na spoločné športové aktivity spolu so žiakmi v sobotné dopoludnie. Cieľom projektu je podporovať spoluprácu rodiny a školy.
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 1.3. - 5.3. 2004
Druh inšpekcie:
komplexná
následná 22.6. 2005
V júni sa začala rekonštrukcia školy, ktorá zabezpečí estetické, hygienické a bezpečnostné normy a prispeje tak k výraznému zlepšeniu školského prostredia, čo pozitívne bude vplývať na prácu žiakov i pedagogických a nepedagogických zamestnancov školy.
Počas letných prázdnin sa vymenili okná v triedach a chodbách a od základov sa menil celý interiér sociálnych zariadení pre žiakov i dospelých. V rekonštrukcii sa bude pokračovať Naplánovaná je :
1. rekonštrukcia strechy nad pavilónom F /jedáleň a druhé poschodie/
2. výmeny okien v telocvični a jej šatniach
3. podlaha a rozvody v kuchyni
4. nová podlaha v učebniach informatiky a jej doplnenie počítačovou technikou
5. zatepľovanie budovy zvonku a nová fasáda
6. vybudovanie novej prechodovej chodby do telocvične.
Začali sme inovovať šatňové skrinky. Každý žiak 8. a 9. ročníka má samostatnú šatňovú skrinku len pre seba a zároveň zodpovednosť za jej údržbu.
Všetky kabinety sú vybavené počítačovou technikou, ktorá zabezpečuje informačný tok medzi rodičovskou verejnosťou a školou o pravidelných výsledkoch žiakov. V celej budove školy sa dokončili bezdrôtové internetové pripojenia, ktoré napomáhajú skvalitňovať prípravu na vyučovanie, rovnako aj odborný rast žiakov i učiteľov.
Fond učebných pomôcok sa rozširuje podľa finančných možností školy.
K zlepšeniu materiálnych podmienok tried by výrazne mohlo napomôcť zapojenie sa učiteľov do rôznych projektov financovaných tretím sektorom, vtom máme ešte veľké rezervy.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
Prenesené kompetencie MaO: 518 099 €
TaS: 100 925 €
Stravné a hmotná núdza: 3 813,96 €
Školské pomôcky: 863,20 €
Dopravné: 13 907,50 €
Vlastné príjmy: 7 351,64 €
Transfery: 11 357,77 €
Originálne kompetencie
ŠKD: normatív 54 060 €
vlastné príjmy 9 458 €
ŠJ normatív: 60 524 €
vlastné príjmy: 9 332,47 €
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov :
Na účet rodičovského združenia bolo prijatých 4 586 €. Finančné prostriedky sa čerpali na tieto účely:
cestovné pre súťažiacich žiakov, pre žiakov 3. ročníka do školy v prírode, na lyžiarsky výcvik pre
žiakov 7. ročníka a na odmeny pre žiakov za výborné výsledky v súťažiach.
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít:
14 229,60€ za vzdelávacie poukazy boli použité na mzdové náklady pre vedúcich záujmových útvarov a materiálno technické vybavenie ZÚ.
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
V roku 2010 z 2% daní škola získala 2 416,53€, ktoré boli použité na učebné pomôcky a šatňové
skrinky pre žiakov.
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Za mimoriadné výsledky žiakov škola získala 2 800€.
Výsledky žiakov v rôznorodých vedomostných , spoločenských a športových súťažiach dokazujú, že stanovené ciele plníme a mnohokrát aj prekračujeme. Učitelia vo vzájomnej spolupráci s rodičmi budú pokračovať v tomto trende a neustále zlepšovať a zdokonaľovať sa v nových výučbových metódach. Naším dlhodobým cieľom je, aby žiak, ktorý opustí brány školy, bol nielen na vysokej vzdelanostnej úrovni , ale aby mal prosociálne zmýšľanie. Vedel spolupracovať, bol disciplinovaný a mal zodpovednosť za svoje správanie a konanie.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
V celkovom hodnotení vedomostných a športových súťaží, predmetových olympiádach škola získala:
mestská úroveň:
1.miesto x 33
2.miesto x 34
3.miesto x 26
okresná úroveň:
1.miesto x22
2. miesto x 27
3.miesto x 18
krajská úroveň:
1.miesto x 10
2.miesto x 6
3.miesto x 13
4.miesto x 6
5.miesto x 3
6.miesto x 2
celoslovenská úroveň:
1.miesto x 13
2.miesto x 5
3.miesto x 9
4.miesto x 3
9.miesto x 2
1x absolútny víťaz
medzinárodná úroveň:
1.miesto x 2
1x absolútny víťaz
V celkovom hodnotení športových súťaží O pohár primátora mesta dosiahla škola 1. miesto medzi michalovskými školami. Bodovalo sa v kritériách za účasť a za umiestnenie na 1. - 3. mieste. Obidve kritéria sme splnili s najvyšším počtom bodov a spolu sme získali 91 bodov , čo predstavuje 332€;
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Dlhodobo sa nám nedarí znížiť počty vymeškaných hodín. Ako najdôležitejším opatrením pre zmenu je dôsledné dodržiavanie kontroly triednych učiteľov pri preberaní ospravedlnení od žiakov podľa stanovených kritérií vo vnútornom školskom poriadku. Zlepšenie by mohlo nastať aj v slušnom správaní sa na vyučovacích hodinách a počas obedovania v ŠJ.
Počas celého šk. r. sme využívali rôznorodé formy na zisťovanie ich dodržiavania vo viacerých oblastiach: - - dotazníky pre žiakov, učiteľov i rodičov boli pre vedenie školy, triednych učiteľov a ostatných pedag.
zamestnancov sebareflexiou vlastnej práce na základe, ktorej sa mohli odstraňovať prípadné nedostatky;
- kontrolami zo strany vedenia sa zisťovalo plnenie učebných plánov a osnov podľa príslušných ročníkov;
- príprava a následné plnenie a vyhodnocovanie po štvrťroku plánov pre žiakov so špeciálno -výchovno-
vzdelávacími potrebami;
- obsahom triednických hodín bola aj tematika prosociálnych vzťahov a dodržiavanie ľudských a detských
práv;
- cez žiacku samosprávu sa mohli žiaci vyjadrovať k otázkam týkajúcich sa bežného života v
škole/disciplína, pochvaly, stravovanie/;
- triedny učiteľ zodpovedal za primerane estetické a bezpečnostné podmienky triedy/ výška lavíc, stoličiek,
vetranie počas prestávok, čistota triedy/
- dozorkonajúci zodpovedali za bezpečnosť žiakov počas prestávok;
- všetci vyučujúci dodržiavali kritéria o nepreťažovaní žiakov stanovené školským poriadkom.
Pre veľké množstvo delených hodín neboli doržané niektoré kritéria pri tvorbe rozvrhu hodín/ striedanie predmetov rovnakého zamerania, výskyt predmetov s náročným obsahom na posledné hodiny vyučovania.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí |
|---|---|
| Aktívna a kreatívna nemčina | 16 |
| Aranžovanie | 26 |
| Biológia na internete | 14 |
| Dramatický | 15 |
| Hádzaná | 15 |
| Hip Hop | 11 |
| Hravá angličtina MŠ | 0 |
| Informatika 1 | 15 |
| Informatika 2 | 19 |
| Literárno-hudobný | 9 |
| Malí rečníci | 10 |
| Matematika na druhú | 19 |
| Matematika plus | 15 |
| Matematika v kocke | 27 |
| Mladý ekológ | 19 |
| Mladý zdravotník | 12 |
| Nebojme sa slovenčiny | 37 |
| Nemčina hrou | 15 |
| Počítačový | 13 |
| Pohybová príprava dievčat | 19 |
| Pohybové hry 1 | 23 |
| Pohybové hry 2 | 13 |
| Prevencia drogovej závislosti | 13 |
| Rozhlasový | 11 |
| Ruské slovo | 17 |
| Skrášľovanie ŽP | 16 |
| Slovenčina v kocke | 20 |
| Tanečný 7.-8. roč. | 16 |
| Tanečný 9. roč. a GPH | 11 |
| Tanečný MŠ | 12 |
| Tanečný step začiatočníci - 1. st. | 14 |
| Tanečný step začiatočníci - 2. st. | 22 |
| Tanečný 1. roč. | 19 |
| Tanečný 5. a 6. roč. | 17 |
| Tanečný CONTRY mladší | 15 |
| Tanečný COUNTRY starší | 20 |
| Tanečný druháci | 21 |
| Tanečný G- moderný tanec MŠ | 0 |
| Tanečný M- Moderný tanec MŠ | 0 |
| Tanečný piataci | 9 |
| Tanečný s tretiakmi | 26 |
| Tanečný STEP | 16 |
| Učíme sa florbal | 47 |
| Výtvarný | 16 |
- slávnostná akadémia v rámci Memoriálu M. Eštokovej - "Opäť sme plnili sny";
- EDRaŠ;
- pravidelné rodičovské združenia;
- slávnostné otvorenie náučného chodníka v rámci projektu Zelená škola;
- vianočná zbierka hračiek pre deti v DM;
- vianočná besiedka pre rodičov druhákov;
- Dni otvorených dverí pre rodičov a deti z MŠ;
- výstava maľovaných medovníkov žiakov jednotlivých tried;
- zbierka na Deň narcisov;
- predajná veľkonočná burza žiackych výrobkov - finančné prostriedky venované DC ANIMA;
- slávnostný zápis pre budúcich prvákov a ich rodičov;
- pravidelné výzdoba vo vestibule školy k ročnému obdobiu;
Aktivity
- pravidelné aktivity peer aktivistov/ zbierky, výstavy, burzy, motivačné hry, diskotéka, tvorivé dielne/;
- 30 rozhlasových relácií a pásma /mikulášske,vianočné, veľkonočné uskutočnené v škole, MŠ, detskom centre/;
- noc v školskej knižnici 6. ročník;
- Deň recesie;
- čitateľský maratón;
- česko slovenský projekt "Spoznávame sa - knižná záložka"
- pravidelné zasadnutia žiackej samosprávy / burzy bonusov/;
- anketa o triedení odpadu vo všetkých triedach školy;
- škola v prírode pre 3. ročník;
- lyžiarsky výcvik pre 7. ročník;
- noc v múzeu pre 3.B;
- pravidelné výstavky ZÚ / aranžovanie, skrášľovanie ŽP/;
- besedy s rôznymi organizáciami /MS, policajtom, CPPP, p. Matim, kňazom, dentistkou RÚVZ, SOŠ, OKGZ; okr. súdom/;
- vystúpenie s programom žiakov IX.C Supertrieda;
- exkurzie, návštevy divadelných predstavení a výchovnych koncertov;
- divad. predstavenie pre žiakov MŠ, ZŠ v AJ;
- vystúpenia tanečného súboru Slniečko /37 krát , plesy, kongresy, medzinárodné súťaže, ,Zlatý Ámos, Supertrieda, benefičné koncerty, MŠ, GPH, na námestí, mestská polícia, US STEEL, na Šírave, v obciach/
Súťaže, v ktorých škola bola organizátorom
mestská úroveň:
Zvonického literárne dni,
Michalovce moje mesto,
Shakespearove dni,
Goetheho deň.
okresná úroveň:
olympiády v AJ, RJ v biológii, v dejepise;
florbalové turnaje;
okresné kolo v šachu;
futbal ORION;
volejbal MINIMAX chlapci;
krajská úroveň:
Olympiáda v RJ,
Ruské slovo
celoštátna úroveň: Detský festival tanca za účasti 18 súborov zo Slovenska
Aktivity, ktoré organizovala škola
- Medzinárodný detský letný tábor v spolupráci s MsÚ;
- pri príležitosti výročia oslobodenia mesta Michalovce zabezpečenie žiakov tvoriacich špalier na
Cintoríne ČA;
- Letná detská univerzita pre žiakov v pobočke EU Košice
Vypracoval: Mgr. Valéria Kocúrová
V Michalovciach, 21. októbra 2010
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 1.7.2010
Správa o výchovno-vzdelávacej činnosti prerokovaná v Rade školy dňa 12.10. 2010 bez pripomienok
Powered by aSc EduPage