| Názov školy | Základná škola Teodora Jozefa Moussona, T. J. Moussona 4, Michalovce |
| Adresa školy | Ul. T.J. Moussona 4, 071 01 Michalovce |
| Telefón | +421 56 6441347 |
| skola1@1zsmi.sk | |
| WWW stránka | zsmoumi.edupage.org |
| Zriaďovateľ | mesto Michalovce |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Valéria Kocúrová | 0903264511 | ||
| ZRŠ | Mgr. Jana Gombitová | 0905710862 | ||
| ZRŠ | PaedDr. Ernestína Nemjová | 0948534555 |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | PaedDr. Jana Kadiláková | 0907 022 963 |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Jana Sýkorová | 0903 747 948 |
| ostatní zamestnanci | Anna Ondo-Eštoková | 0917 984 199 |
| zástupcovia rodičov | Roman Marek | 0903 632 821 |
| JuDr. Timea Sotáková | 0908 991 373 | |
| MuDr. Liana Puzderová | 0915 863 401 | |
| Ing. Miloš Hlohin | 0915 762 447 | |
| zástupca zriaďovateľa | Mgr. Júlia Pregová | 0902 110 866 |
| Ing. Jozef Bobík | 0911 968 268 | |
| Ing. Vladimír Braník | 0903 622 844 | |
| RNDr. Lýdia Sidivárová | 0904 338 258 |
| Názov MZ a PK | Vedúci |
|---|---|
| MZ 1.- 4. ročník | Mgr. Eva Puchírová |
| MZ ŠKD | Mgr. Ivana Porvazníková |
| PK MAT - FYZ | Mgr. Jana Sýkorová |
| PK BIO - CHE - THD | Mgr. Renáta Perunková |
| PK ANJ | Mgr. Anna Demská |
| PK SJL | Mgr. Emília Berešová |
| PK VYV - HUV- TSV - VUM | Mgr. Eva Skybová |
| PK GEG - DEJ - OBN - ETV/NBV | Mgr. Daniela Rudášová |
| PK RUJ/NEJ | PhDr. Anna Kaputová |
| PK INV/ INF | Mgr. Daniela Drotárová |
| PK TU 1. stupeň | Mgr. Jana Kobová |
| PK TU 2. stupeň | Mgr. Jana Sýkorová |
Počet žiakov školy: 455
Počet tried: 20
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 20 |
| počet žiakov | 69 | 45 | 53 | 52 | 49 | 37 | 47 | 48 | 55 | 455 |
| z toho ŠVVP | 1 | 1 | 2 | 5 | 9 | |||||
| z toho v ŠKD | 61 | 37 | 42 | 36 | 7 | 183 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2015: súčet / počet dievčat 73/38
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2015: súčet / počet dievčat 69/37
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat 6/2
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2016
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 221 | 48 | 38 | 47 | 46 | 57 | 457 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 1 | 34 | 20 | 54 | ||||
| prijatí | 1 | 34 | 20 | 54 | ||||
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 | 100% |
| Trieda | ANJ | BIO | CSJ | CSP | DEJ | ETV | FLB | FYZ | GEG | Hd | H | HUV | CHE | IFV | INF |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1 | 1 | 1 | ||||||||||||
| I.B | 1,36 | 1 | 1,14 | ||||||||||||
| I.C | 1,14 | 1 | 1,14 | ||||||||||||
| II.A | 1,33 | 1 | 1,08 | 1,08 | |||||||||||
| II.B | 1,33 | 1 | 1 | 1,06 | |||||||||||
| III.A | 1,08 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| III.B | 1,22 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| IV.A | 1,45 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| IV.B | 1,35 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| V.A | 1,96 | 1,57 | 1,52 | 1 | 1 | 2,09 | 1 | 1 | |||||||
| V.B | 1,68 | 1,5 | 1,55 | 1,14 | 1 | 1,64 | 1,05 | 1,05 | |||||||
| VI.A | 1,5 | 1,44 | 1,31 | 1 | 1 | 1,31 | 1,44 | 1 | 1,06 | ||||||
| VI.B | 1,18 | 1,24 | 1,22 | 1 | 1 | 1,24 | 1,29 | 1 | 1 | ||||||
| VII.A | 1,65 | 1,61 | 1,74 | 1 | 1,39 | 1,83 | 1 | 1 | |||||||
| VII.B | 1,65 | 1,39 | 1,58 | 1 | 1,48 | 1,87 | 1,04 | 1,04 | |||||||
| VIII.A | 1,5 | 1,45 | 1,59 | 1 | 1,41 | 1,64 | 1,27 | 1 | |||||||
| VIII.B | 1,72 | 1,46 | 1,5 | 1 | 1,38 | 1,58 | 1,52 | 1 | |||||||
| IX.A | 1,33 | 1,29 | 1,29 | 1,1 | 1,29 | 1,1 | 1 | ||||||||
| IX.B | 2,67 | 2 | 1,93 | 1,4 | 1,87 | 1,6 | 1 | ||||||||
| IX.C | 2 | 1,67 | 1,83 | 1,33 | 1,72 | 1,17 | 1 |
| Trieda | KAJ | KNJ | KRJ | MAT | NBV | NEJ | NJN | NJZ | OBN | OBV | PEC | PPB | PVC | PRI | PDA |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1 | 1 | 1 | ||||||||||||
| I.B | 1,32 | 1 | |||||||||||||
| I.C | 1,14 | 1,07 | |||||||||||||
| II.A | 1,33 | 1 | 1,33 | ||||||||||||
| II.B | 1,28 | 1 | 1,28 | ||||||||||||
| III.A | 1,16 | 1 | 1,17 | 1,12 | |||||||||||
| III.B | 1,26 | 1 | 1,08 | 1,04 | |||||||||||
| IV.A | 1,64 | 1 | 1,2 | 1 | 1,27 | ||||||||||
| IV.B | 1,39 | 1 | 1 | 1 | 1,09 | ||||||||||
| V.A | 1,91 | 1 | 2,17 | ||||||||||||
| V.B | 1,59 | 1 | 1,38 | ||||||||||||
| VI.A | 1,53 | 1,06 | 2 | 1,06 | |||||||||||
| VI.B | 1,71 | 1 | 1 | 1 | |||||||||||
| VII.A | 2,35 | 1 | 1,83 | 1,09 | |||||||||||
| VII.B | 1,91 | 1 | 1,8 | 1,04 | |||||||||||
| VIII.A | 1,91 | 1 | 1,9 | 1,09 | |||||||||||
| VIII.B | 2,04 | 1 | 1,55 | 1 | 1 | ||||||||||
| IX.A | 1,67 | 2,2 | 1 | ||||||||||||
| IX.B | 2,47 | 2 | 1 | ||||||||||||
| IX.C | 2,11 | 2,3 | 1 |
| Trieda | PVO | RGV | RUJ | SJL | SPR | SEE | SRL | TEH | THD | TSV | TEV | THF | UČT | VUC | VLA |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| I.B | 1,32 | 1,41 | 1 | 1 | |||||||||||
| I.C | 1,14 | 1,14 | 1 | 1,1 | |||||||||||
| II.A | 1,42 | 1 | 1,08 | 1,29 | |||||||||||
| II.B | 1,44 | 1 | 1 | 1,11 | |||||||||||
| III.A | 1 | 1,31 | 1 | 1 | 1,15 | ||||||||||
| III.B | 1 | 1,33 | 1 | 1 | 1,15 | ||||||||||
| IV.A | 1,42 | 1,64 | 1 | 1 | 1,32 | ||||||||||
| IV.B | 1 | 1,35 | 1 | 1 | 1,13 | ||||||||||
| V.A | 1,47 | 2 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| V.B | 1,78 | 1,55 | 1 | 1 | 1,14 | ||||||||||
| VI.A | 1,38 | 1,29 | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| VI.B | 1,09 | 1,44 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| VII.A | 1,82 | 2,22 | 1 | 1 | |||||||||||
| VII.B | 1,33 | 1,71 | 1 | 1 | |||||||||||
| VIII.A | 1,25 | 1,73 | 1 | 1 | |||||||||||
| VIII.B | 2 | 1,65 | 1 | 1 | |||||||||||
| IX.A | 1,19 | 1,62 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| IX.B | 2,38 | 2,07 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| IX.C | 1,75 | 2,11 | 1 | 1 | 1 |
| Trieda | VCZ | VUM | VYV | ZAJ | ZEM |
|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1 | ||||
| I.B | 1 | ||||
| I.C | 1,1 | ||||
| II.A | 1 | 1,08 | |||
| II.B | 1 | 1 | |||
| III.A | 1 | 1 | 1 | ||
| III.B | 1 | 1 | 1 | ||
| IV.A | 1 | 1 | |||
| IV.B | 1 | 1 | |||
| V.A | 1 | ||||
| V.B | 1 | ||||
| VI.A | 1 | 1,12 | |||
| VI.B | 1 | 1 | |||
| VII.A | 1 | 1 | |||
| VII.B | 1,04 | 1 | |||
| VIII.A | 1 | ||||
| VIII.B | 1 | ||||
| IX.A | 1 | ||||
| IX.B | 1 | ||||
| IX.C | 1 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 26 | 26 | 0 | 0 |
| I.B | 22 | 22 | 0 | 0 |
| I.C | 21 | 21 | 0 | 0 |
| II.A | 25 | 24 | 0 | 1 |
| II.B | 20 | 18 | 0 | 2 |
| III.A | 26 | 26 | 0 | 0 |
| III.B | 27 | 27 | 0 | 0 |
| IV.A | 26 | 22 | 0 | 4 |
| IV.B | 26 | 23 | 0 | 3 |
| V.A | 26 | 23 | 0 | 3 |
| V.B | 23 | 21 | 1 | 1 |
| VI.A | 18 | 17 | 0 | 1 |
| VI.B | 19 | 18 | 0 | 1 |
| VII.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| VII.B | 24 | 24 | 0 | 0 |
| VIII.A | 22 | 22 | 0 | 0 |
| VIII.B | 26 | 26 | 0 | 0 |
| IX.A | 21 | 21 | 0 | 0 |
| IX.B | 15 | 15 | 0 | 0 |
| IX.C | 19 | 18 | 0 | 1 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 26 | 899 | 34,58 | 899 | 34,58 | 0 | 0,00 |
| I.B | 22 | 2139 | 97,23 | 2139 | 97,23 | 0 | 0,00 |
| I.C | 21 | 2873 | 136,81 | 2818 | 134,19 | 55 | 2,62 |
| II.A | 25 | 2418 | 100,75 | 2418 | 100,75 | 0 | 0,00 |
| II.B | 20 | 2198 | 122,11 | 2198 | 122,11 | 0 | 0,00 |
| III.A | 26 | 2180 | 84,92 | 2180 | 84,92 | 0 | 0,00 |
| III.B | 27 | 2069 | 76,63 | 2069 | 76,63 | 0 | 0,00 |
| IV.A | 26 | 2589 | 117,68 | 2589 | 117,68 | 0 | 0,00 |
| IV.B | 26 | 1363 | 59,26 | 1363 | 59,26 | 0 | 0,00 |
| V.A | 26 | 3082 | 134,00 | 3082 | 134,00 | 0 | 0,00 |
| V.B | 23 | 1835 | 83,41 | 1832 | 83,27 | 3 | 0,14 |
| VI.A | 18 | 1720 | 101,18 | 1720 | 101,18 | 0 | 0,00 |
| VI.B | 19 | 1085 | 61,21 | 1085 | 61,21 | 0 | 0,00 |
| VII.A | 23 | 3223 | 140,13 | 3223 | 140,13 | 0 | 0,00 |
| VII.B | 24 | 2844 | 120,47 | 2842 | 120,39 | 2 | 0,08 |
| VIII.A | 22 | 3171 | 144,14 | 3171 | 144,14 | 0 | 0,00 |
| VIII.B | 26 | 3513 | 135,12 | 3513 | 135,12 | 0 | 0,00 |
| IX.A | 21 | 2640 | 125,71 | 2640 | 125,71 | 0 | 0,00 |
| IX.B | 15 | 1453 | 96,87 | 1453 | 96,87 | 0 | 0,00 |
| IX.C | 19 | 2307 | 128,17 | 2307 | 128,17 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | V rámci Slovenska |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 54 | 68,5% | 62,6% |
| Monitor MAT | 54 | 69,2% | 52,8% |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 20 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. AJ | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 20 |
| Cudzie jazyky 3.-9. NJ/RJ | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 15 | ||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | ||||||||||
| Iné ( uveďte ) |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | 3 | 69 | |
| Bežných tried | 17 | 388 | |
| Špeciálnych tried | |||
| Pre nadaných | |||
| Spolu | 20 | 457 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 42 | 15 | 23,39 | 8,4 |
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | 8 | 6 | 2,39 | 5,4 |
| ZPS | ||||
| Na dohodu |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 36 | 36 |
| vychovávateľov | 0 | 6 | 6 |
| asistentov učiteľa | 0 | 2 | 2 |
| spolu | 0 | 44 | 44 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| aktualizačné | 7 | |
| funkčné | 1 | |
| funkčné inovačné | 1 |
| Názov športovej súťaže - jednotlivci | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Atletika-60m | 1 | 3. miesto | |||
| Czech open 2015 - sólo do 10 rokov | 1 | 1.miesto | |||
| Czech open 2015 - sólo do 10 rokov | 1 | 2.miesto | |||
| Czech open 2015 - sólo do 10 rokov | 2 | 2x3.miesto | |||
| Czech open 2015 - sólo do 10 rokov | 1 | 4.miesto | |||
| Czech open 2015 - sólo do 10 rokov | 1 | 6.miesto | |||
| Czech open 2015 - sólo do 10 rokov | 1 | 7.miesto | |||
| Czech open 2015 - sólo od 10 do 13 rokov | 1 | 1.miesto | |||
| Czech open 2015 - sólo od 10 do 13 rokov | 1 | 3.miesto | |||
| Czech open 2015 - sólo od 10 do 13 rokov | 1 | 4.miesto | |||
| Czech open 2015 - sólo od 10 do 13 rokov | 1 | 7.miesto | |||
| Czech open 2015 - sólo od 10 do 13 rokov | 1 | 10.miesto | |||
| Czech open 2015 - sólo od 10 do 13 rokov | 1 | 13.miesto | |||
| Czech open 2015 - sólo od 10 do 13 rokov | 1 | 14.miesto | |||
| Czech open 2015 - sólo od 10 do 13 rokov | 1 | 18.miesto | |||
| Czech open 2015 - sólo od 14 do 18 rokov | 1 | 5.miesto | |||
| Czech open 2015 - sólo od 14 do 18 rokov | 7.miesto | ||||
| Názov vedomostnej súťaže -jednotlivci | |||||
| Slávik Slovenska | 1 | 1.miesto | |||
| Zemplínske zvončeky | 1 | 1.miesto | |||
| Zemplínske zvončeky | 2 | 2x3.miesto | |||
| Hviezdoslavov Kubín | 2 | 2x1.miesto | 2.miesto | ||
| Hviezdoslavov Kubín | 2 | 2x3.miesto | |||
| Puškinov pamätník | 1 | 1.miesto | 1.miesto | ||
| Zemplínske pero | 1 | 1.miesto | |||
| Šaliansky Maťko | 2 | 1.a 3.miesto | |||
| Štúrov Zvolen | 1 | 2.miesto | |||
| Olympiáda v AJ | 2 | 2x1.miesto | 1.miesto | 6.miesto | |
| Biologická olympiáda kat.D | 2 | 2.a3.miesto | |||
| Biologická olympiáda kat.C | 2 | 1.a3.miesto | |||
| Dejepisná olympiáda kat.C | 1 | 1.miesto | |||
| Dejepisná olympiáda kat.D | 2 | 1.a3.miesto | 4.miesto | ||
| Dejepisná olympiáda kat.E | 2 | 1.a2.miesto | |||
| Dejepisná olympiáda kat.F | 2 | 1.a3.miesto | |||
| Matematická olympiáda | 2 | 1.a2.miesto | |||
| Olympiáada v NJ | 3 | 1.2.3.miesto | |||
| Technická olympiáda kat.B | 2 | 1.a3.miesto | |||
| Archimediáda | 1 | 1.miesto | |||
| Čo vieš o hviezdach | 2 | 2.a3.miesto | |||
| Pytagoriáda | 1 | 2.miesto | |||
| Biblia očami detí | 2 | 1.a3.miesto | |||
| Jazykový kvet CJ- recitácia | 6 | 3x1.miesto | 2x1.miesto | ||
| 3x2.miesto | 3.miesto | ||||
| Ruské slovo- recitácia | 11 | 5x1.miesto | 2x1.miesto | ||
| 4x2.miesto | 6x2.miesto | ||||
| 2x3.miesto | 3.miesto | ||||
| Ruské slovo - spev | 2 | 2x2.miesto | 1 a 2.miesto | ||
| Olympiáda v RJ- A2 | 2 | 1. 3.-4.miesto | 4.miesto | ||
| Olympiáda v RJ -A1 | 1 | 3.-4.miesto | |||
| Klasici v komixe | 1 | 3.miesto | |||
| Ruský film | 2 | 2x3.miesto | |||
| Fyzikálny vtip | 1 | 4.miesto | |||
| Všetkovedko | 2 | 7.a11.miesto | |||
| Matematický klokan | 4 | úspešní riešitelia | |||
| Športová súťaž družstiev | |||||
| Florbal OXDOG ZŠ CUP | chlapci 8.-9. roč. | 1.miesto | 1.miesto | 2.miesto | |
| Florbal OXDOG ZŠ CUP | chlapci 6.-7.roč. | 1.miesto | 3.miesto | ||
| Florbal OXDOG ZŠ CUP | dievčatá 8.-9.roč. | 2.miesto | |||
| Florbal OXDOG ZŠ CUP | dievčatá 6.-7. roč. | 2.miesto | |||
| Florbal OXDOG ZŠ CUP | zmiešaní 3.-4. roč. | 1.miesto | 1.miesto | 7.miesto | |
| SaSŠ basketbal | dievčatá 7.-9. ročník | 3.miesto | |||
| SaSŠ malý futbal | chlapci 8.-9. roč. | 2.miesto | |||
| SaSŠ futsal | žiaci 7.-9.roč. | 3.miesto | |||
| SaSŠ hádzaná | dievčatá 7.-9.roč. | 3.miesto | |||
| SaSŠ hádzaná | chlapci 7.-9.roč. | 3.miesto | |||
| SaSŠ malý futbal | dievčatá6.-7.roč. | 3.miesto | |||
| SaSŠ malý futbal | chlapci 6.-7.roč. | 3.miesto | |||
| McDonald CUP minifutbal | chlapci 3.-4.roč. | 3.miesto | |||
| SaSŠ volejbal | dievčatá 7.-9. roč. | 2.miesto | |||
| SaSŠ vybíjaná | zmiešaní 3.-4.roč. | 1.miesto | 3.miesto | ||
| MINI volejbal | dievčatá 5.-6.roč. | 2.miesto | |||
| MINI volejbal | chlapci5.-6.roč. | 2.miesto | |||
| 2.miesto | dievčatá 8.-9.roč. | 2.miesto | |||
| MIDI volejbal | chlapci 8.-9.roč. | 2.miesto | |||
| SaSŠ florbal | chlapci 8.-9.roč. | 1.miesto | 2.miesto | ||
| Zober loptu nie drogy florbal | dievčatá 5.-6.roč. | 3.miesto | |||
| Bola raz jedna trieda | finále | ||||
| Heel and Toe country tance- mladší | 5.a6.miesto | ||||
| Heel and Toe country tance- mladší a starší | 2.a3.miesto | ||||
| Heel and Toe country tance- starší | 1.miesto | ||||
| Heel and Toe country tance | Cena poroty | ||||
| MS country tance western mladší | 3.a4.miesto | ||||
| MS country tance country show | 1.2.a3.miesto | ||||
| MS country tance line dance | 2x1.miesto | ||||
| MS country tance western starší | 1.miesto | ||||
| Czech open 2015 páry do 10rokov | 1.a2.miesto | ||||
| Czech open 2015 páry od 10do 13rokov | 5.6.7.miesto | ||||
| Czech open 2015 páry od 1u do 18rokov | 4.5.miesto | ||||
| Czech open 2015 choreografia mladší | 2.miesto | ||||
| Czech open 2015 choreografia starší | 1.miesto | ||||
| V4 florbal | chlapci 8.-9.roč. | 2.miesto | |||
| Vedomostné súťaže družstiev | |||||
| Technická olympiáda A | 2 družstvá | 1.3.miesto | |||
| Dramafest prehliadka divadiev AJ | III.B | Cena poroty | |||
| Jazykový kvet divadlo RJ | IV.AB VII.B | 1.3.miesto | 1.miesto | ||
| Jazykový kvet divadlo NJ | IV.AB | 2.miesto | |||
| Ruské slovo skupinový spev | 2 | 1.miesto | 2.miesto | ||
| Ruské slovo skupinový spev | 5 | 5. miesto | 3.miesto | ||
| Ruské slovo divadlo | IV.AB, IX.A,VII.B | 2x1.miesto, 2.miesto | |||
| Technická olympiáda A | 3.miesto | ||||
| Hovoríme o jedle | škola | 1.miesto | |||
| Supertrieda | II.B | 2.miesto | |||
| Supertrieda | V.B | Hlavná cena Falck |
Vystúpenia CVČ Slniečko
4.9.2015 - Tržnica Michalovce - vystúpenie
11.9.2015 -Hotel Glamour- vystúpenie pre hostí
23.9.-24.9.2015 - Slávnostná akadémia školy - 40.výročie
13.11.2015 - MsKS - vystúpenie k výročiu oslobodeniu mesta Michalovce
7.12.2015 - vystúpenie pre deti ZŠ a MŠ Vyšná Rybnica
18.12.2015 - vystúpenie Matica Slovenská
10.12.2015 - hotel Družba Celoslovenský zraz zdravotných sestier
16.1.2016 - Zlatý Bažant - vystúpenie pre Syráreň Bell
31.1.2016 - vystúpenie na Country bále Lastomír
3.2.2016 - vystúpenie na plese Lesné
13.2.2016 - vystúpenie na plese Zemplínska šírava - penzión Dolina
16.4.2016 - vystúpenie pre SZŠ - Dúha
17.5. - 18.5. - 19.5. 2016 - festival michalovských škôl
21.6.2016 - vystúpenie na tribúne pri príležitosti Na poctu mesta
24.6.2016 - vystúpenie Námestie Slobody Michalovce - zraz veteránov
25.6.2016 - vystúpenie v Bánovciach nad Bebravou - výročie obce
Sústredenia:
18.-19.20.9.2015 - nácvik nových tancov
15.2.2016 - denný tanečný maratón
15.-16.-17.4.2016 - lektori line dancu Praha
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
medzinárodný projekt Zelená škola. Pracujeme v ňom už jedenásť rokov. So žiakmi realizujeme rôzne aktivity,/infostánky, environmentálnu jeseň, jar, Deň bez áut, Deň otvorených dverí pre deti materských škôl a pod./ Environmentálna výchova predstavuje ucelený systém výchovno- vzdelávacieho pôsobenia smerom k žiakom, rodičom i širšej komunite.
národný projekt - Moderné vzdelávanie - digitálne vzdelávanie pre všeobecno-vzdelávacie predmety - prístup k digitálnym objektom pre 11 všeobecnovzdelávacích predmetov na stránke www.digitalnevzdelavanie.sk
národný projekt pre výchovných poradcov Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociálno-patologických javov v školskom prostredí ( škola získala odborné metodiky na poradenstvo pre žiakov )
národný projekt Zvyšovanie kvality vzdelávania v ZŠ s využitím elektronického testovania
národný projekt Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva
B) Krátkodobé
Prispôsobenie sa zmene klímy - prevencia povodní a sucha, ktorý je spolufinancovaný z finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky , z ušetrených finančných prostriedkov vo verejnom obstarávaní 7 862,94 € bola vybudovaná herňa v átriu pre žiakov 1. a 2. ročníka.
C) V školskom roku 2015/2016 boli školou vypracované projekty:
Výchova a vzdelávanie k ľudským právam, Výchova žiakov k BOZP a PO, Protidrogová prevencia, Škola podporujúca zdravie, Otvorená škola-oblasť športu, Otvorená škola-oblasť IKT, Výchova k manželstvu a rodičovstvu, Európske jazykové portfólio, Činnosť žiackej samosprávy, Masmediálna výchova, Činnosť školskej knižnice, Národný program prevencie obezity v našej škole, Preventívny program, ktorý zahŕňa všetky školské projekty.
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 6.4.2016
Druh inšpekcie:
následná, ktorej predmetom bol stav odstránenia nedostatkov zistených pri inšpekciách v ZŠ;
tematická, ktorej predmetom bol stav zabezpečenia a realizácie celoslovenského testovania žiakov 9.ročníka v základnej škole
Závery: Zabezpečené vhodné priestory, dodržaný časový harmonogram otvárania testových zásie-lok a harmonogram testovania. V priebehu testovania sa nevyskytli rušivé momenty. Vo všetkých skupinách boli dodržané pokyny pre administráciu.
Opatrenie ŠŠI: neboli žiadne
Výchovnovzdelávací proces je v súčasnom období optimálny.
V interiéri školy sa vykonali tieto úpravy:
- oprava schodov, bezbariérový prístup pred vstupom do budovy školy / vchod č. 1/
- oprava schodov do školskej kuchyne
- hygienické obklady v 6 triedach
- výmena dverí, dlažby a celková úprava stien aj osvetlenie v chodbe do riaditeľne
- zabezpečovanie a pravidelné dopĺňanie materiálno-technického vybavenia pre vzdelávací proces
- maľovanie tried svojpomocne.
V exteriéri školy sa pravidelne kosí: športový areál, trávniky v átriu, pred a za školou.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
mzdy a odvody - 624 409€
tovary a služby - 104 336€
dopravné - 6 599€
pre žiakov zo sociálne znevýhodnrného prostredia - 1 297€
za mimoriadne výsledky žiakov - 1 000€
na asistenta učiteľa - 12 615€
na organizáciu súťaží z obvodného úradu Košice - 2 314,15€
príspevok ministerstva školstva na anglické učebnice - 2 068€, na prvouku 228€
pre deti v hmotnej núdzi a na hranici životného minima - 2 487,40€
škola v prírode - 3 960€
lyžiarsky výcvik - 6 600€
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
na školský klub detí - 17 220€
na prácu centra voľného času - 3 711€
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
13 280€
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
transfer zriaďovateľa na organizovanie súťaží - 2 877€
NÚCEM transfer - testovanie - 1 222,16€
ŠIOV transfer -Profesionálna orientácia žiakov - 2 198,32€
Živica dar - 500€
Projekt ESiES dofinancovanie - 3 498,23€
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
z 2% daní škola získala cez rodičovské združenie 4 457,84€
Stanovený cieľ bol splnený v plnom rozsahu.
ÚSPECHY
Škola dlhodobo dosahuje výborné výsledky vo vedomostných, umeleckých a športových súťažiach v rámci okresu, kraja, Slovenska i na medzinárodnej scéne. Úspešnosť žiakov v Testovaní 9: úspešnosť školy v slovenskom jazyku bola 68,5% ( v rámci Slovenska 62,6% ). Úspešnosť školy v matematike dosiahla 69,2% ( úspešnosť v rámci Slovenska dosiahla 52,8% ), čo boli veľmi dobré výsledky vzhľadom na celoslovenský priemer. Vo viacboji všestrannosti u žiakov 1. - 3. ročníka naši žiaci získali druhé miesto medzi michalovskými školami. Krásne úspechy mala škola v oblasti športu na celoslovenskej úrovni: 2.miesto získali starší žiaci na Majstrovstvách Slovenska vo florbale. V me-dzinárodnom turnaji štátov V4 získali 2.miesto. V rámci celého Slovenska v súťaži Supertrieda : II.A -získala 2.miesto v kategórii 1.-3.ročník a trieda V.B získala hlavnú cenu za najlepšie predstavenie na tému Prvá pomoc. Mimoriadne výsledky dosahuje škola v oblasti cudzích jazykov - v AJ 1.mieto v KK a 6.miesto v celoslovenskom kole. V ruskom jazyku žiaci v rámci Slovenska získali 4.miesto v olympiáde v Rj; v súťaži Ruské slovo v jednotlivých kategóriách získali 3x 1.miesto; 7x 2.miesto a 3x 3.miesto. V súťaži Jazykový kvet žiaci jednotlivci získali 2x 1.miesto a 1x3.miesto v celoslovenskom kole, kolektívy v jednotlivých kategóriách získali prvé, druhé a tretie miesto. V súťaži Puškinov pamätník žiačka získala 1.miesto v celoslovenskom kole. Krásne úspechy dosahujú žiaci z tanečných útvarov CVČ. Na medzinárodnej súťaži Czech open 2015 v sólo tancoch získali žiaci 2x1.miesto ; 1x2.miesto a 3x 3.miesto; Tanečné páry do 10 rokov -1.a2.miesto, choreografia starších žiakov získala 1.miesto a choreografia mladších žiakov 2.mieto.
Prehľad o vedomostných súťažiach, olympiádach a športových súťažiach :
a) počet 1. miest v okresnom kole : 23
b) počet 1. miest v krajskom kole : 21
c) počet 1. - 3. miest v celoslovenskom kole : 1.m- 13krát; 2.m - 17krát; 3.m - 12krát
d) počet umiestnení v medzinárodných súťažiach : 4 x1.miesto, 4x2.miesto, 3x3.miesto
Všetci žiaci boli prijatí na stredné školy podľa záujmu. Nezaradená 1 žiačka, ktorá študuje v zahraničí.
Psychohygienické podmieky žiakov sú veľmi dobré:
- v triedach a na chodbách sú hladké umývateľné podlahy,
- zakúpenie nových šatňových skriniek pre žiakov cez rodičovské združenie;
- sebareflexia vlastnej práce zamestnancov na základe, ktorej sa mohli odstraňovať prípadné nedostatky;
- kontroly zo strany vedenia na zisťovanie plnenia učebných plánov a osnov podľa príslušných ročníkov;
- príprava a následné plnenie a vyhodnocovanie plánov pre žiakov so špeciálno -výchovno-
vzdelávacími potrebami po každom štvrťroku ;
- obsahom triednických hodín bola aj tematika prosociálnych vzťahov a dodržiavanie ľudských a detských práv;
- cez žiacku samosprávu sa mohli žiaci vyjadrovať k otázkam týkajúcich sa bežného života v
škole/disciplína, pochvaly, stravovanie/;
- triedny učiteľ zodpovedal za primerane estetické a bezpečnostné podmienky triedy/ výška lavíc, stoličiek, vetranie
počas prestávok, čistota triedy/
- dozorkonajúci zodpovedali za bezpečnosť žiakov počas prestávok;
- všetci vyučujúci dodržiavali kritéria o nepreťažovaní žiakov stanovené školským poriadkom.
- každá trieda si podľa potreby maľuje triedu.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| "Florbal 1" 3. ročník /CVČ/ | 15 | Mgr. Gerhard Puchír | |
| "Florbal 2" 4. ročník /CVČ/ | 15 | Mgr. Gerhard Puchír | |
| "Florbal 3" 8.-9. ročník /CVČ/ | 12 | Mgr. Gerhard Puchír | |
| Anglický jazyk v MŠ | 25 | Mgr. Eva Puchírová | |
| Country show 1.skupina - 6. ročník /CVČ/ | 16 | Mgr. Jana Gombitová | |
| Florbalová príprava | 33 | Mgr. Eva Puchírová | |
| Hádzaná /CVČ/ | 12 | Mgr. Ingrid Štefanisková | |
| Line dance 2.skupina - 5. ročník /CVČ/ | 18 | Mgr. Renáta Perunková | |
| Matematika v kocke 1 | 54 | Mgr. Katarína Karasová | |
| Matematika v kocke2 | 54 | Mgr. Jana Sýkorová | |
| Mladý ekológ | 26 | Mgr. Lenka Paľová | |
| Moderné country 3.skupina - 4. ročník /CVČ/ | 18 | Mgr. Katarína Čornejová | |
| Moderné tance 4.skupina 8. -9. ročník /CVČ/ | 12 | Mgr. Monika Mižáková | |
| Národné tance 5.skupina - 7. ročník /CVČ/ | 16 | Mgr. Renáta Perunková | |
| Nebojme sa slovenčiny | 21 | Mgr. Daniela Rudášová | |
| Nemčina hrou | 27 | PaedDr. Gabriela Andrišová | |
| Pohybová príprava | 24 | Mgr. Eva Skybová | |
| Pohybové hry 1 | 15 | Mgr. Jana Kobová | |
| Pohybové hry 2 | 21 | Mgr. Jana Porvazová | |
| Prvé krôčky 11. skupina - 1. ročník /CVČ/ | 22 | Mgr. Mária Schumerová | |
| Rozhlasový | 19 | Mgr. Daniela Rudášová | |
| Ruské slovo | 25 | PhDr. Anna Kaputová | |
| Scénické tance 9. skupina - 2. ročník /CVČ/ | 13 | PaedDr. Jana Kadiláková | |
| Show tance 7.skupina - 3. ročník /CVČ/ | 12 | Mgr. Ingrid Štefanisková | |
| Slovenčina na slovíčko | 34 | Mgr. Emília Berešová | |
| Slovenčina v kocke | 17 | Mgr. Zuzana Tongeľová | |
| Tancujeme v rytme country 10. skupina - 1 roč. /CVČ/ | 20 | PaedDr. Jana Kadiláková | |
| Tanečný v MŠ | 25 | Mgr. Bibiána Záhorčáková | |
| Testy z matematiky | 22 | Mgr. Valéria Kocúrová | |
| Tradičné tance 6.skupina - 3. ročník /CVČ/ | 12 | Mgr. Katarína Čornejová | |
| V rytme show 8. skupina - 2. ročník /CVČ/ | 11 | Mgr. Zuzana Tongeľová | |
| Viac ako peniaze | 20 | Mgr. Daniela Drotárová |
40. výročie školy
Zber gaštanov a papiera
Pečenie jablkového koláča
Mikulášske balíčky
Vianočná burza
Deň narcisov
Veľkonočná burza
Vianočná besiedka pre rodičov žiakov I.A II.A III.A III.B spojené s rodičovskou schôdzkou
Besedy spojené s preventívnymi prednáškami z radov rodičov / environmentálna, dopravná, zdravotná a právna výchova/
finančný prípevok pre žiakov do školy v prírode cez rodičovskú radu
Juniáles
MsÚ
- kladenie vencov: vystúpenie žiakov pri príležitostí 70. výročia ukončenia 2. svetovej vojny na cintoríne ČA
- spoluorganizácia Denného mestského letného tábora
- spoluorganizovanie mestských súťaží
Okresná knižnica G. Zvonického
- Noc v knižnici III.A s triednou p. učiteľkou
- príprava súťaže Zvonického literárne dni
- Maratón v čítaní v školskej knižnici
Tvorivé dielne VI.A,B
Mestská polícia
- beseda s policajtmi
Matica slovenská
- výstavy, besedy, vystúpenia, žiacke práce
Únia nevidiacich
- zbierka Biela pastelka
Zemplínske osvetové stredisko
zapojenie sa do súťaže v rétorike Štúrov Zvolen
Špeciálna ZŠ
vystúpenie Mikulášske pásmo a darčeky pre deti so žiakmi masmediálnej výchovy
CPPPaP
- besedy so psychologičkami pre žiakov 1. stupňa na témy: Nové začiatky- nebojím sa (1.r.)
Rozdávam radosť (2.r)
Nie si môj kamarát, ale rešpektujem ťa(3.r)
Šikanovanie na školách( 4.r)
- 2. stupeň - program k voľbe povolania -VIII.B
- riešenie konfliktov- V.A,B VI.A,B
Michalovské GPH
zapojenie sa do IGePeHa-Boj - programovanie Imagine a logické úlohy
HK Mládež Michalovce
V rámci projektu „ Korčuľuje celé Slovensko“ sa od konca októbra žiaci 2.3. a 4. ročníka zúčastňovali výuky korčuľovania na zimnom štadióne. Tá prebiehala pod odborným vedením trénerov HK Mládež Michalovce.
Zbierka hračiek, oblečenie a finančný príspevok z búrz pre Detský domov Pozdišovce a Koromľa.
Arcidiecéza Košice:Zbierka školských potrieb
Vypracoval: Mgr. Valéria Kocúrová
V Michalovciach, 21. októbra 2016
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 30.8.2016
Powered by aSc EduPage