• Projekt ESF

• „Brána poznania otvorená.“

Pod týmto názvom Základná škola Teodora Jozefa Moussona  v Michalovciach od mája 2012 realizuje projekt v rámci ESF – OP Vzdelávanie – opatrenie: Premena tradičnej školy na modernú. Celkové oprávnené výdavky na realizáciu aktivít projektu predstavujú sumu 175 539,33 €. Cieľom projektu je dosiahnuť prestavbu vzdelávania s využitím inovovaných foriem a metód výučby pre aktuálne a perspektívne potreby vedomostnej spoločnosti.

Projekt je realizovaný súbežne v dvoch rovinách. Prvá je zameraná na vzdelávacie aktivity pedagógov - zvýšenie ich kompetencií  pre potreby zavádzania inovácií do vyučovacieho procesu. Pedagogickí  zamestnanci budú vzdelávaní skúsenými lektormi a odborníkmi z praxe.

Prínos :

• využívanie moderných vyučovacích metód
          • zmena vzťahov učiteľ – žiak

Druhá časť projektu je zameraná na tvorbu učebných materiálov -  pracovných listov, cudzojazyčného slovníka, interaktívnych cvičení, zbierky gradovaných úloh z matematiky atď. pre potreby zavádzania inovatívnych metód do výučby niektorých predmetov s využitím informačných technológií. Všetky vytvorené materiály v rámci projektu poslúžia pre potreby žiakov v ďalšom období. V rámci projektu bude nakúpené aj zariadenie a vybavenie školy.

Škola získa:

•   množstvo nových učebných pomôcok – interaktívne učebnice a perá
          •   modernú didaktickú techniku – interaktívne tabule, dataprojektory, notebooky
          •   odbornú literatúru -  knihy, encyklopédie,

Viac sa dozviete na        www.1zsmi.sk

Učebné pomôcky a didaktická technika zakúpená  v rámci  projektu ESF

Brána poznania otvorená

V Základnej škole Teodora Jozefa Moussona v Michalovciach bol v júni ukončený projekt spolufinancovaný zo zdrojov EÚ „ Brána poznania otvorená „. Počas dvoch rokov učitelia vypracovali a so žiakmi overovali  pracovné listy a interaktívne cvičenia v predmetoch slovenský jazyk, matematika, informatika, fyzika, biológia, cudzie jazyky, prírodoveda; vypracovali interaktívnu zbierku gradovaných úloh z matematiky a štvorjazyčný slovník, ktorý obsahuje základnú slovnú zásobu pre žiaka základnej školy v ruskom, nemeckom , anglickom a slovenskom jazyku. Všetky vypracované materiály budú slúžiť učiteľom a žiakom školy aj v nasledujúcich rokoch na spestrenie vyučovacieho procesu.  Sú prispôsobené veku žiakov, rešpektujú ich individuálne schopnosti, zručnosti, pracovné tempo. Zamerané sú hlavne na čítanie s porozumením, vypracovali ich učitelia s dlhoročnou praxou tak, aby sa na nich dali overiť vedomosti a zručnosti žiakov. Využívaním týchto materiálov bolo badať u žiakov zvýšený záujem o prácu na vyučovacích hodinách, zlepšila sa motivácia k učeniu, vytvorila sa pozitívna pracovná klíma a zlepšili sa aj vyučovacie výsledky žiakov.

Určite aj realizácia tohto projektu prispela k tomu, že deviataci našej školy dosiahli najlepšie výsledky v Testovaní -9 v Slovenskej republike.