• Organizácia slávnostného otvorenia školského roka 2023/2024

• Organizácia slávnostného otvorenia školského roka 2023/2024 pre žiakov 1. ročníka

04.09.2023 - príchod žiakov a rodičov na školský dvor od 08:00 do 08:30 hod. Školská taška nie je potrebná.

Po slávnostnom otvorení školského roka bude stretnutie rodičov v triedach (1. rodičovské združenie) – úvodné informácie (edupage, ZRPŠ, krúžky, triedny fond atď.). O deti sa postarajú pani vychovávateľky.

05.09.2023 – 08.09.2023 sa žiaci učia 3 vyučovacie hodiny a pokračujú v činnosti v ŠKD. Od 11.09.2023 sa žiaci vyučujú podľa rozvrhu hodín.

Organizácia slávnostného otvorenia školského roka 2023/2024 pre žiakov 2. až 9. ročníka

04.09.2023 - príchod žiakov do svojich tried o 08:00 hod.

nové triedy:

5.A – minuloročná 9.A - tr.uč. G. Andrišová.

5.B – minuloročná 9.B – tr.uč. M. Mižáková.

5.C – minuloročná 6.B (prvá trieda smerom k dielni) – tr.uč. M. Vaľová.

7.B – 2. poschodie – minuloročná učebňa NEJ.

08:30 hod. – slávnostné otvorenie šk. roka 2023/2024 na školskom dvore.

Po slávnostnom otvorení dostanú žiaci ďalšie pokyny v triedach od triednych učiteľov. Žiaci budú v škole do 10:00 hod.

05.09.2023 - triednické hodiny: 2. až 4. ročník – 4 vyučovacie hodiny, potom obed a ŠKD. 5. až 9. ročník – 5 vyučovacích hodín, potom obed a koniec vyučovania.

Od 06.09.2023 sa žiaci vyučujú podľa rozvrhu hodín.

• Letný tábor ...slovo na záver...

• V dňoch 21.8. – 25.8.2023 sa na našej škole T.J.Moussona konal denný mestský tábor. Čo všetko sme videli a zažili môžete vidieť v našej fotogalérii.

V pondelok sme sa zoznámili, vytvorili táborovú vlajku a táborové šiltovky. Navštívili sme krajskú hvezdáreň  a získali vedomosti o astronómii a kozmonautike.

Utorok sme strávili na dopravnom ihrisku v Sobranciach, kde pán Onder doprial deťom možnosť zažiť reálne situácie, ktoré môžu nastať na cestách. Medzi nimi bola aj dopravná nehoda. Deti sa veľa dozvedeli o bezpečnosti v cestnej premávke.

Poobede nás v škole navštívila pani maliarka Chocholáčková,  vďaka ktorej si deti vytvorili vlastné umelecké dielo.

Stredu sme strávili v Zemplínskom múzeu a vďaka milej pani sprievodkyni sa deti po náučnej prechádzke históriou mohli realizovať v tvorivej dielničke. Za odmenu sme si dopriali sladké potešenie v podobe zmrzliny.

Poobede sa deťom veľmi páčili športové aktivity, ktoré si pre nich pripravila  profesionálna trénerka Gymnathlonu.

Vo štvrtok nás milý šofér autobusu vyviezol až na Morské oko, kde nás už čakal lesný pedagóg. Ďakujeme, že nám sprístupnil kaštielik grófky Gladys Vanderbilt-Széchenyi a predstavil faunu a flóru v tejto oblasti. Deti boli ozaj nadšené, keď vedeli správne odpovedať na otázky v kvíze, ktorý si pre nich ujo lesník pripravil.

Piatok bol venovaný zábave a rozlúčke. S deťmi sme robili rôzne tvorivé aktivity a športové súťaže v hale aj telocvični . Ďakujeme aj hasičom, že nám prišli porozprávať, aký je oheň nebezpečný. Ani sme sa nenazdali a týždeň plný zábavy a nových kamarátstiev sa skončil.

Ešte raz veľká vďaka všetkým. Všetkým našim pani kuchárkam, ktoré nám každý deň pripravovali chutné jedlá, pani upratovačkám, že nás každé ráno čakala čistá trieda. Pre nás, organizátorov, tohto tábora, bol každý deň špeciálny a výnimočný.

Užite si posledné dni prázdnin a želáme Vám veľa šťastia do nového školského roka.

Alena Kočišová a Alena Eštoková